Лише одна ампула протиотрути від укусу гадюки є на Житомирщині

Лише одна ампула протиотрути від укусу гадюки є на Житомирщині

 Сироватки проти укуса павука та кліщового енцефаліту взагалі відсутні.

Наразі в області є лише одна ампула протиотрути від укусу гадюки. Про це “Вголос.zt” повідомив начальник управління охорони здоров’я обласної адміністрації Микола Суслик.

Крім того, є лише 3 ампули сироватки проти ботулізму, а цілий ряд протиотрут взагалі відсутні.

“На даний час в комунальній установі “Центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф” Житомирської обласної ради в наявності є антитоксин проти отрути гадюки 500 а.о. одна ампула 5 мл. Антитоксин ботуліновий А, В, Е, тип А 5000 м.о., тип В-5000 м.о., тип Е – 1000 м.о., 1 ампула. Протигангренозною сировоткою, сировоткою проти укуса павука (тарантул), протидифтерійною сировоткою, антирабічним імуноглобуліном, протипрацевим імуноглобуліном, вакцинами проти жовтої лихоманки та проти кліщового енцефаліту заклади охорони здоров’я області не забезпечені”, – повідомив Суслик.

Крім того, у Малинському та Попільнянському районах відсутні вакцини від сказу. Загалом в центральних, районних, міських лікарнях області є 805 доз антирабічної вакцини.

До слова, внаслідок укусів тваринами торік 2347 жителів звернулися до закладів охорони здоров’я, а за 6 місяців цього року – 1319.

Нагадаємо, на  Житомирщині гадюка вкусила 71-річного рибалку. У Романівському районі гадюка вкусили трьох річну дівчинку, яка гралася на подвір’ї.

Leave a Comment