Людмила Зубко розробила чекліст для перевірки інфекційної безпеки шкіл

Людмила Зубко розробила чекліст для перевірки інфекційної безпеки шкіл

Допомога школам Житомира.

Відтепер школи Житомира отримають можливість організувати навчання з 1 вересня так, щоб учні були максимально захищені від коронавірусу та інших інфекційних захворювань. Підприємиця, засновниця громадської організації «Житомир, зроби голосніше» Людмила Зубко разом з командою розробила спеціальний чекліст – анкету, за допомогою якої школи з точки зору інфекційної безпеки можуть перевірити самі батьки та педагоги.

У документі детально розписано, на що потрібно звернути увагу у шкільному просторі, щоб запобігти поширенню інфекцій і уникнути чергового карантину. Роздрукувати чекліст можна на сайті Людмили Зубко. Заповнений документ слід надіслати на електронну адресу: [email protected]. У листі обов’язково вказати назву та номер школи. Кожен, хто його надішле, у відповідь отримає рекомендації від експертів-інфекціоністів з облаштування свого навчального закладу. Окрім того, команда Людмили Зубко проведе у серпні в Житомирі тренінги для батьків, вчителів і дітей.

Проєкт ініційований Людмилою Зубко і проводиться у співпраці з Національною експертною групою з інфекційного контролю (NEGIC) на чолі з Андрієм Александріним.

«У липні ми з командою започаткували у Житомирі проєкт «Альтернатива є – безпечна школа». Ми взяли одну школу, на прикладі якої відпрацьовуємо зразковий стандарт безпеки. Але давайте говорити відверто: у нашому місті 41 школа, а часу до першого вересня все менше. Тому я звертаюся передусім до батьків та вчителів – роздруковуйте напрацьований нами чекліст і на його основі перевірте свої навчальні заклади. Ми надамо усю необхідну допомогу. Діти мають вчитися у школах, а школи – бути безпечними», наголосила Людмила Зубко.

Як зазначила Зубко, на противагу загальним інструкціям від МОЗ, її покрокові рекомендації прораховані до дрібниць.

«Заради безпеки дітей ми враховуємо усе: як має відбуватися зустріч учнів, що робити при виявленні симптомів хвороби, як має бути організоване харчування, прибирання, як правильно дезінфікувати поверхні, як провітрювати приміщення, як поводитись батькам та вчителям і так далі. Коли йдеться про здоров’я і безпеку дітей, неважливих речей не існує», розповіла Зубко.

Національна експертна група з інфекційного контролю започаткована у 2012 році в рамках виконання Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні». Керівник — Андрій Александрін, лікар-епідеміолог, голова ГО «Інфекційний контроль в Україні», кандидат медичних наук. Організація проводить повний спектр консультацій з профілактики та контролю над інфекціями на соціально критичних об’єктах (заклади охорони здоров`я і освіти), підприємствах, об’єктах громадського харчування і ресторанного бізнесу, транспорті тощо. За 8 років роботи NEGIC провів аудит у понад 400 об’єктах та більше 1000 навчальних заходів.

Leave a Comment