Махінації з Домом української культури повісять на цапа-відбувайла, – політолог

СБУ та фахівці фінінспекції днями викрили оборудку з коштами місцевого бюджету, виділених на створення арт-центру «Дім української культури». Політолог Роман Давиденко вважає, що правоохоронні органи «взялися» за арт-центр на прохання секретаря міської ради Наталії Чиж, щоб відвернути увагу від її персони та скандалів, які зараз вирують навколо неї. За його словами, це дасть можливість на період розслідування заспокоїти громадських активістів та представників ЗМІ. Про це Давиденко розповів «Вголос.zt».

роман давиденко«Завдяки журналістам та активістам про ці махінації житомирянам відомо вже з березня місяця. Вже давно відомо, що майже на 1,1 мільйон гривень міська рада накупила послуг та у ФОП Козлова. Причому без проведення тендеру та конкурсу. Відомо, що все це оплачувалося втридорога. Дуже дивно, що лише зараз співробітники управління СБУ та Державна фінансова інспекція нібито викрили оборудку з коштами, виділених на створення Дому української культури. Думаю, що все це для того, щоб на час розслідування відвернути увагу громадськості та журналістів від персони секретаря міської ради Наталії Чиж. Щоб не діставали її з численними зверненнями та петиціями, щоб врешті не змусили таки відзвітуватися за ці кошти. Бо вона єдина, хто точно знає усю схему оборудки, принаймні усі дороги ведуть до неї. Це я кажу із впевненістю у 99%.

Крім того, мені не зрозуміло, чому саме СБУ взялася за справу? Це ж не питання національної безпеки! Чому ж тоді не військова прокуратура? (іронізує, – авт.). Досудове слідство збирається перевірити можливу причетність до фінансової оборудки посадовців міського управління культури… Це говорить про те, що перевіряти на причетність до схеми секретаря міської ради ніхто не збирається. Усе повісять на цапа-відбувайла. А його вже давно знайшли – це колишній начальник управління культури, який до справи немає жодного відношення», – сказав політолог.

За словами Давиденка, проект «Дім української культури» абсолютно не відповідає поняттю «української культури». А з самого початку це була махінація.

«За державні прапори з бюджету було переплачено втричі, а за портрети видатних діячів -в шість разів. Одяг для манекенів позичили. Промовчу про ляльку-мотанку за сотні тисяч. Проте відкрили усе це урочисто, з пафосом. А зараз туди ніхто не хоче йти, бо там немає на що подивитися. З самого початку це була лише «мильна бульбашка» і махінація, яку організували, спекулюючи на почуттях патріотизму. Дуже шкода, що замовники та організатори цієї афери уникнуть покарання.

Я переконаний, що питання недовіри до міського голови Сергія Сухомлина та секретаря Наталії Чиж вже на часі. І якщо у місцевих депутатів не вистачить політичної волі на висловлення цієї недовіри через відповідну регламенту процедуру, то за це візьмуться Народні депутати України від Житомирщини. Це гарний привід для них взяти міську раду під контроль», – додав Давиденко.

Нагадаємо, від секретаря Житомирської міськради вимагають обґрунтувати витрати на Дім української культури. За Дім української культури Чиж звітувати не буде, але інформацію оприлюднять. В управлінні культури нічого не знали про перевірку СБУ та Держфінінспекції. Чиж каже, що не відмовлялася звітувати по Дому української культури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *