У дитячій міській лікарні переходу на електронні закупівлі не бояться

Вже з першого серпня всі комунальні та державні установи мають перейти на електронні торги. Таку норму прописує Закон України «Про публічні закупівлі». Установи і заклади державної та комунальної власності по-різному сприймають цю норму: хто з острахом, а хто – цілком спокійно. На думку головного лікаря центральної дитячої міської лікарні Володимира Башека, «не такий страшний чорт, як його малюють».

«Із системою електронних торгів у нашому закладі знайомі давно. Здійснюємо закупівлі ліків, матеріалів. В принципі, тут більше позитивних моментів, аніж негативних. Зі своєї практики скажу, що нічого тут страшного немає. Якщо у нас, наприклад, закінчується крупа, то вона ж не відразу закінчується. І ми оголошуємо торги заздалегідь. Найголовніше – це якомога точніше прописати заявку. Мали кілька разів клопіт із цим. Але потім навчилися», – сказав Володимир Башек.

У переході на електронні торги повністю головний лікар дитячої лікарні не бачить нічого страшного.

А ось у КП «Експлуатація штучних споруд» Житомирської міської ради вважають, що з переходом на електронні торги не все однозначно.

«Матеріали, які доводиться закуповувати, можна придбати набагато дешевше оптом у профільних магазинах. Однак останні, як правило, на електронні торги не виходять. А ми зобов’язані проводити закупівлі тільки через інтернет-аукціон», – каже директор КП «Експлуатація штучних споруд» Житомирської міської ради Володимир Сидорчук.

Нагадаємо, що керівник КП «Парк» Володимир Шуст, який опікується табором «Супутник», розповів, що з острахом чекає серпня, коли всі закупівлі потрібно буде проводити тільки через систему «ProZorro». Саме через систему електронних торгів «ProZorro» житомирська фірма нібито програла тендер львів’янам по реконструкції міських тротуарів.   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *