У дитячій міській лікарні переходу на електронні закупівлі не бояться

У дитячій міській лікарні переходу на електронні закупівлі не бояться

Володимир Башек впевнений, що страшного нічого немає.

Вже з першого серпня всі комунальні та державні установи мають перейти на електронні торги. Таку норму прописує Закон України «Про публічні закупівлі». Установи і заклади державної та комунальної власності по-різному сприймають цю норму: хто з острахом, а хто – цілком спокійно. На думку головного лікаря центральної дитячої міської лікарні Володимира Башека, «не такий страшний чорт, як його малюють».

«Із системою електронних торгів у нашому закладі знайомі давно. Здійснюємо закупівлі ліків, матеріалів. В принципі, тут більше позитивних моментів, аніж негативних. Зі своєї практики скажу, що нічого тут страшного немає. Якщо у нас, наприклад, закінчується крупа, то вона ж не відразу закінчується. І ми оголошуємо торги заздалегідь. Найголовніше – це якомога точніше прописати заявку. Мали кілька разів клопіт із цим. Але потім навчилися», – сказав Володимир Башек.

У переході на електронні торги повністю головний лікар дитячої лікарні не бачить нічого страшного.

А ось у КП «Експлуатація штучних споруд» Житомирської міської ради вважають, що з переходом на електронні торги не все однозначно.

«Матеріали, які доводиться закуповувати, можна придбати набагато дешевше оптом у профільних магазинах. Однак останні, як правило, на електронні торги не виходять. А ми зобов’язані проводити закупівлі тільки через інтернет-аукціон», – каже директор КП «Експлуатація штучних споруд» Житомирської міської ради Володимир Сидорчук.

Нагадаємо, що керівник КП «Парк» Володимир Шуст, який опікується табором «Супутник», розповів, що з острахом чекає серпня, коли всі закупівлі потрібно буде проводити тільки через систему «ProZorro». Саме через систему електронних торгів «ProZorro» житомирська фірма нібито програла тендер львів’янам по реконструкції міських тротуарів.   

Leave a Comment