Малинські кібер-шахраї виманили в українців більше 1,5 мільйона

П’ятьох жителів Малина затримали за виманювання коштів українців через соцмережі. Про це повідомили у пресцентрі СБУ у Житомирській області.

«Зловмисники зламували акаунти українців у популярних соціальних мережах та зверталися до їх друзів із проханням перевести кошти нібито у зв’язку із непередбачуваною ситуацією. Шахраї виманювали невеликими сумами, у результаті чого вони заволоділи більше ніж 1,5 млн грн», ‒ йдеться у повідомленні.

Хакери «зламували» акаунти користувачів, відправляючи їх за посиланнями на фішингові сторінки соцмереж. Під зламані акаунти «підв’язували» свої номери телефонів. Отримавши доступ до акаунтів постраждалих, вони розсилали повідомлення їхнім друзям із проханням позичити гроші. В якості причини «скрутного становища» називали хвороби та необхідність придбати вартісні ліки чи ДТП.

Щоб не викликати підозр, шахраї просили перераховувати по 200 гривень. Наразі встановлено, що за злам одного акаунта зловмисникам вдавалося виманити від 2 до 7 тис. грн, залежно від кількості довірливих друзів та популярності власника зламаного акаунта.

Після отримання переказу зловмисники спочатку виводили кошти на небанківські платіжні системи, а згодом – на платіжні картки і криптовалютні рахунки.

У ході обшуків, проведених за адресами постійного і тимчасового мешкання шахраїв, вилучено комп’ютерну техніку та мобільні телефони з доказами протиправної діяльності, сотні карток українських операторів мобільного зв’язку та банківські картки, які використовувалися для виведення і зняття готівки.

Нагадаємо, що у Новограді-Волинському викрили групу шахраїв, які продавали неіснуючі автомобілі. У Житомирі пенсіонерка віддала шахраю валюту на 700 тис. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *