Майже 40 жителів області цьогоріч постраждали через спалахи кишкових інфекцій

Майже 40 жителів області цьогоріч постраждали через спалахи кишкових інфекцій

Епідситуація в області  за 9 місяців.

У Житомирській області за 9 місяців цього року зареєстровано 3 спалахи інфекцій кишкової групи, внаслідок яких постраждали 38 осіб, більшість з яких діти. Про це повідомила прес-служба Головного управління Держпродспоживслуби в Житомирській області.

В області з початку року трапилося три спалахи інфекцій кишкової групи, внаслідок яких постраждали 38 осіб, з яких 32 дитини. За аналогічний період минулого року було зареєстровано 9 спалахів, під час яких перехворіли 82 особи, з них 31 дитина. Всі спалахи були пов’язані з об’єктами підвищеного епідемічного ризику: ротавірусна інфекція серед учнів Житомирської міської гуманітарної гімназії №23, вірусний гепатит «А» серед вихованців дитячого навчального закладу №3 «Веселка» смт. Ємільчине та гастроентероколіт в їдальні ПАТ «Ушицький комбінат будівельних матеріалів» с. Гулянка Коростенського району серед працівників даного закладу. Основний фактор передачі інфекції в дитячих закладах – контактно-побутовий, в їдальні комбінату – готова страва. Головними причинами спалахів в дитячих закладах були порушення санітарно-гігієнічного та дезінфекційного режимів, недотримання санітарно-протиепідемічних правил та правил особистої гігієни хворими; в їдальні комбінату – порушення поточності виробничих процесів при приготуванні страв, правил зберігання готової продукції та готової сировини, санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів,недотримання правил особистої гігієни працівниками їдальні”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, з початку року в області зареєстровано два побутових випадки ботулізму, в наслідок яких постраждали дві дорослі особи. А також, станом на 11 жовтня 19 осіб потерпіло від отруєння грибами, серед яких 5 дітей.  Троє осіб, в тому числі і одна дитина 2 років, померли.

Нагадаємо,  жителька селища Андрушівки вночі потрапила до інфекційного відділення центральної районної лікарні через отруєння грибами. 9-річна дитина потрапила у лікарню з діагнозом “правець”.

 

Leave a Comment