Мінфін планує скасувати стипендії. Як відреагували житомирські студенти (БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ)

Мінфін планує скасувати стипендії. Як відреагували житомирські студенти (БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ)

Скасувати стипендію можуть для більшості студентів.

Міністерство освіти 9 серпня повідомило про те, що отримало рекомендації від Міністерства фінансів значно скоротити витрати на стипендії в наступному бюджетному році, пояснюючи, що гроші є тільки на виплати соціально незахищеним категоріям студентів, а ще аспірантам і докторантам.

Міністр фінансів Олександр Данилюк пояснив, що стипендію доцільніше розділити на два види – соціальну та академічну. Перша надаватиметься найменш захищеним учням, друга – інструмент мотивації для обмеженої кількості кращих студентів.

Поки це лише пропозиція. Насправді, міністерсто фінансів не має права ні скасовувати, ні назначати стипендії. Відомство формує план бюджету на 2017 рік і для МОН також передбачена сума, але розпоряджатися нею будуть вже самі освітяни.

Ще один мотив укоротити стипендії –  пояснення, що ці невеликі кошти не мотивують до навчання.

Житомирські студенти висловили свою думку з цього приводу «Вголос.zt». Детальніше на відео:

Нагадаємо, у житомирській книгарні розповіли, що читають житомиряни. У вересні стало відомо, що не всі діти учасників бойових дій можуть навчатися безкоштовно у житомирських вузах. У серпні житомирянки розповіли, скільки коштує зібрати дитину до школи цьогоріч.

Leave a Comment