Міністр охорони здоров’я без попередження перевірив міські та обласну лікарні

Міністр охорони здоров’я без попередження перевірив міські та обласну лікарні

Обласною — незадоволений.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов у неділю, 29 листопада, без попередження відвідав Житомирську область. Проінспектував міську лікарню Житомира №1, міську лікарню №2 ім. В.П. Павлусенка та обласну клінічну лікарню ім. О.Ф. Гербачевського. Усі ці медичні заклади наразі приймають пацієнтів із COVID-19. Про це повідомила пресслужба Кабміну.

Ситуацією в міських лікарнях Степанов залишився задоволеним. Однак в обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Гербачевського чиновник виявив чимало проблем. Він розкритикував, що обласна клінічна лікарня, яку було відведено для лікування хворих на COVID-19 ще 6 листопада, досі не уклала відповідний договір із Національною службою здоров’я України. На думку Степанова, незадовільною в обласній лікарні є ситуація з інфекційним контролем.

«Лікарі не мають повного доступу до засобів індивідуального захисту, якими заклад забезпечено повністю. Також виявив суттєві проблеми з подачею адекватної статистики по кисневих точках. Виявилося, що в статистику потрапляють начебто «вільні» кисневі точки, однак вони розташовані у відділеннях, які не відведені під лікування COVID-19, наприклад, реанімаційних, де лікуються хворі з інфарктами або інсультами. Це неприпустимо, адже вони не можуть бути використані під COVID-19. Вже доручив розібратися із цим», — розповів Максим Степанов.

Нагадаємо, що у ЦМЛ №2 Житомира з’явився криоциліндр для лікування пацієнтів від коронавірусу. У ЦМЛ №1 Житомира встановили сучасний німецький апарат для штучної вентиляції легенів.

Leave a Comment