Міськрада подасть до суду на Кабмін через зарплати лікарям

Міськрада подасть до суду на Кабмін через зарплати лікарям

З позовом звернуться вже 26 вересня.

Житомирська міська рада виділила на позачерговій сесії 26 вересня гроші на зарплати медикам за вересень. Депутати також у черговий раз звернулися  до Кабінету міністрів та Верховної Ради України, а також дали “добро” на позов до суду щодо невиконання урядом своїх зобов’язань.

За словами профільного заступника міського голови Матвія Хренова, з приводу ситуації, яка склалася із виплатою зарплати медикам, до Кабміну письмово зверталися аж 15 разів. Більше того, юридичний департамент міської ради вже підготував позов до суду на центральні органи влади щодо невиконання ними своїх обов’язків.

«Позов уже підготовлений, однак ще не поданий до адміністративного суду. Подамо сьогодні-завтра. Суму ми не вказували, адже напряму від неї залежить судовий збір. А це мільйони гривень», – сказав міський голова Сергій Сухомлин.

За його словами, прецедент, коли міські ради України звертаються з позовами проти центральних органів державної влади вже був. Влада міста Славута судилася з Кабміном щодо компенсації пільгових перевезень.

«Компенсації вони з бюджету так і не отримали, однак суди виграли», – додав Сухомлин.

За наполяганням депутатів міської ради позов до суду вирішили подати негайно, 26 вересня. Найближчим часом планується засідання уряду, тож доречно буде до цього звернутися до місцевої феміди.

Нагадаємо, що зарплату медикам Житомира видадуть з міського бюджету за рахунок коштів на ремонт доріг і тротуарів. Обурені медичні працівники 21 вересня вийшли під стіни Житомирської міської ради, вимагаючи свої зарплати. До кінця року медикам міста потрібно ще 63,7 млн грн.

Leave a Comment