Місцеві вибори: на Житомирщині поліція розпочала 29 кримінальних проваджень

Місцеві вибори: на Житомирщині поліція розпочала 29 кримінальних проваджень

Досудові розслідування розпочаті за низкою статей.

На Житомирщині поліція розпочала 29 кримінальних проваджень через порушення, пов’язані з виборчим процесом. Про це 26 жовтня журналістам повідомив начальник ГУ Національної поліції в Житомирській області Юрій Олійник на підсумковій прес-конференції, присвяченій забезпеченню законності та правопорядку на місцевих виборах. Захід проводився спільно з координатором Громадянської мережі ОПОРА в області Тарасом Чмутом, – інформують у відділі комунікації поліції області. 

Загалом з початку виборчої кампанії поліцейські Житомирщини зареєстрували 140 повідомлень про події, пов’язані з виборчим процесом, причому до 25 жовтня – 102 повідомлення; у день волевиявлення – 36 повідомлень та ще 2 повідомлення наступного дня. За результатами їх перевірки відкрито 29 кримінальних проваджень та складено 38 адміністративних протоколів.

“Безпосередньо у день голосування поліція Житомирщини зареєструвала 36 повідомлень про порушення виборчого законодавства.  За результатами проведених  перевірок 25 жовтня відкрито 8 кримінальних проваджень  та складено 5 адміністративних протоколів.  Ще два кримінальні провадження поліцейські відкрили уже сьогодні, 26 жовтня”, – зазначив Юрій Олійник.

Досудові розслідування розпочаті за низкою статей, передбачених у розділі правопорушень проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина КК України. Також нині триває перевірка за заявою у соцмережі одного з кандидатів на посаду Житомирського міського голови та уточнюється  правова кваліфікація події.

Адміністративні протоколи у день волевиявлення поліцейські склали за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 212-23 (Пошкодження, приховування, знищення свого виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі або винесення його за межі приміщення для голосування) Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно жителів Бердичева, Житомира, Овруча та Радомишльського і Хорошівського районів.

Нагадаємо, у поліції розповіли про порушення під час виборчої кампанії. У Житомирі на деяких виборчих дільницях відсутні кабінки для голосування.

 

Leave a Comment