Місцевим громадам повернули меліоративні системи вартістю понад 3 мільйони

Місцевим громадам повернули меліоративні системи вартістю понад 3 мільйони

Загальна площа об’єктів становить 3 тисячі гектарів.

Меліоративні системи загальною площею 3 тис. га вартістю понад 3 млн грн, розташовані на території двох сільських рад Любарського району, прийнято до комунальної власності територіальних громад. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.

«Унаслідок невиконання місцевими органами влади розпорядження Житомирської облдержадміністрації про безоплатну передачу у комунальну власність об’єктів внутрішньогосподарських меліоративних систем, дороговартісні меліоративні мережі, розташовані на території Громадської та Веселківської сільських рад, тривалий час були безхазяйними», – йдеться у повідомленні.

Прокуратурою Любарського району, в інтересах держави, заявлено позови до суду, рішеннями якого зобов’язано Любарську райдержадміністрацію передати зазначені мережі та об’єкти інженерної інфраструктури у спільну власність територіальних громад.

«Також судом зобов’язано Любарську райраду прийняти ці об’єкти у власність та закріпити їх своїм рішенням за відповідним підприємством на праві повного господарювання. Однак райрада у серпні 2015 року прийняла протиправне рішення не приймати у власність меліоративні мережі. За позовом прокуратури Любарського району, Житомирським окружним адміністративним судом зазначене рішення райради визнано протиправним та скасовано», – пояснили у прес-службі.

Нині, завдяки вжитим заходам прокурорського реагування, рішення судів виконано, меліоративні системи та об’єкти інженерної інфраструктури знайшли свого постійного господаря.

Нагадаємо, майже 150 гектарів земельних паїв незаконно надали в оренду. Орендар незаконно використовував майновий комплекс вартістю понад 8 млн грн.

Leave a Comment