Міжнародна допомога НЕФКО та ООН осідає на рахунках фірм Сухомлин та Розенблата

У переліку щасливчиків, які займаються ремонтом та утепленням комунальних закладів, зовсім «неочікувано» опинилися прізвища Сухомлин та Розенблат.

Управління капітального будівництва ще минулого літа визначило виконавців робіт з утеплення дитячих садочків та шкіл у Житомирі. Але нехтуючи законодавчими вимогами, досі офіційно не було оприлюднено перелік обраних підрядників та фінальну вартість утеплення закладів. Варто зауважити, що третина отриманих містом коштів на проект тепломодернізації бюджетних установ – це взята містом позика у  Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) в сумі 1,5 мільйона євро. На сплату кредиту лише в цьому році витратять 6,5 мільйона гривень.

Доступ до відкритої інформації казначейства дозволив побачити, що в схемі освоєння бюджетних коштів відстежуються безпосередні бізнес-інтереси оточення екс-начальника управління капітального будівництва Дмитра Болейка та впливових посадовців.

СХЕМА:

Не зважаючи на свій молодий вік, Дмитро Болейко зажив собі слави одного з найбільш скандальних чиновників, нахабно дозволивши собі принизити депутатських корпус та міську раду, за що згодом вибачався на сесії. Його прихід на посаду восени 2014 року, за відсутності профільної будівельної освіти, з самого початку було сприйнято досить неоднозначно. До того ж проведена в стінах міської ради переатестація підтвердила невідповідність займаній посаді. Проте замість логічного звільнення міський голова Сергій Сухомлин рятує Дмитра Болейка, перевівши його на новостворену вакансію заступника з міжнародних проектів цього ж управління.

ses-0141-e1461912669631-752x445

Цікаво, що період його роботи керівником юридичного відділу в «Елітбуд-1» співпав з періодом головування в облдержадміністрації Сергія Рижука та приніс фірмі більше 130 мільйонів виграних державних закупівель. Співвласником і незмінним директором «найуспішнішої будівельної фірми» є старший брат Болейка – Денис.

Саме від Дениса Болейка ниточки ведуть до декількох обраних підрядників управління капітального будівництва. Мова йде про Тетяну Янушевич, яка одночасно є головним бухгалтером «Елітбуд-1» та володіє часткою в «Житомирській архітектурно-планувальній майстерні». Товариство перебрало на себе функції основного виконавця проектних робіт для управління капітального будівництва з моменту приходу в міську раду Дмитра Болейка.

юрій До числа співвласників архітектурної майстерні належить Юрій Яременко, який є власником «Поліської логістичної компанії». Між Денисом Болейком та Яременко існує тісний зв’язок: вони не просто давні друзі, а ще й куми. Родинна близькість допомогла отримати з міського бюджету загалом 14 мільйонів 400 тисяч гривень. Компанія була обрана виконавцем ремонтних робіт одразу ж по чотирьох комунальних установах. За утеплення дитячого садочку № 57,  що по вул. Довженка, та дитячого садочку № 66, що на майдані Польовому, вже сплачено відповідно по 4,5 та 4,3 мільйона гривень. За роботи у навчально-виховному комплексі № 59, що по вул. Войкова, оплата становила 3,9 мільйона, за утеплення ЗОШ № 17 в березні  було перераховано аванс у сумі 1,7 мільйона гривень.

Компанії «Рос», яка належить помічнику народного депутата Олександру Саюку, протягом останніх півроку перерахували 5 мільйонів гривень за виконані роботи по ДНЗ № 43. Разом зі сплаченими коштами за реконструкцію недіючого ДНЗ № 58 по вул. Крошенській на рахунок фірми надійшло більше 21 мільйона.

resized_300x200_DSC_0712

ПРБФ «Комунальник» Миколи Корзуна, окрім 10 мільйонів на відновлення ДНЗ № 32, отримало від управління капітального будівництва 2,3 мільйона на утеплення ДНЗ № 63 та 5,8 мільйона – на ДНЗ № 26. Ще 3,7 мільйона гривень сплачено за аналогічні роботи в Центрі розвитку дитини № 69, що по вул. Хлібній. Варто зауважити, що Корзун активно освоював бюджетні кошти, починаючи ще з часів мера-Дебоя.

Фірмі «Гарант-С», яка належить сім’ї Ірини та Олександра Ганьків, дісталися підряди по ДНЗ № 70 на 5,5 мільйона гривень та по ДНЗ № 6 – на 5,6 мільйона.

підрядникии

Решту коштів розділили між собою «Зодчество ЛТД» Володимира Кочеренка, отримавши 5,1 мільйона гривень за ДНЗ № 42, та маловідомий підприємець Павло Левківський. Останній заробив 4 мільйони за виконання ремонтних робіт в ДНЗ № 29, що по вул. Перемоги.

У переліку щасливих переможців конкурсу зовсім «неочікувано» опинилося дочірнє підприємство «Фаворит ОПТ» – «Фаворит», яке повністю належить родині Розенблат, а керує ним старший син народного депутата України – Олег Розенблат. На рахунки компанії Розенблата заплановано найближчим часом перерахувати 15,1 мільйона гривень за утеплення будівель міської лікарні.

11401447_881003491936335_9155333389037055548_n

Не забув Дмитро Болейко й про «Стров енержи», співвласниками якої є дружина міського голови Світлана Сухомлин та однокласник мера – Олександр Рабінович. Протягом минулого року цій фірмі Управління капітального будівництва сплатило близько 600 тисяч гривень по проекту ПРООН за переведення на альтернативні види палива комунальних ДНЗ № 10 та ЗОШ № 1.

рабінович

На неодноразові офіційні запити міська рада щоразу відмовляла надати протокол проведеного конкурсу з визначення переможців та, посилаючись на наявність в документах відомостей з обмеженим доступом, приховувала закладені кошториси робіт.

Нагадаємо, фірма дружини заступника Сухомлина отримала майже два мільйони бюджетних гривень. А директор ЖЕКу перераховує бюджетні гроші своїй приватній фірмі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *