Прокуратура зі скандалом випросила у депутатів найелітнішу земельну ділянку у місті

Депутати міської ради віддали «елітну» земельну ділянку для будівництва багатоповерхівки працівникам прокуратури. Це рішення зі скандалом було прийняте на сесії міської ради 19 травня.

s-0509Ще з 2009 року на праві постійного користування у прокуратури області перебувала земельна ділянка за адресою вул. Перемоги, 52-а. Але нещодавно вияснилося, що громада проти забудови за цією адресою. Тому прокуратура вирішила обміняти свою земельну ділянку на іншу, пообіцявши, що у будинку, який  буде збудований, віддасть 19 квартир учасникам АТО. Про це розповіла депутатам представниця відомства – заступниця прокурора області Роксолана Гребенюк. Нову ділянку прокуратора собі придивилася більшу за площею, в елітному районі.

«За згодою Генеральної прокуратури ми відмовляємося від права постійного користування землею. Так, територіальна громада отримує земельну ділянку площею 0,31 га по вул. Перемоги, 52-а, а нам для будівництва надає земельну ділянку площею 0,45 га на Бульварі Тетерівському», – сказала Гребенюк.

Прохання прокуратури «обмінятися» земельними ділянками викликало бурхливе обговорення у сесійній залі. Депутат міської ради Любов Цимбалюк зауважила, що з цього питання відсутній проект рішення, а поняття «обміну» взагалі вже не існує. Депутат переконана, що така процедура виділення земельної ділянки – незаконна.мыськ сессія 1-0277

«Скажіть, будь ласка, що це за поняття – «обмін земельної ділянки»? Ви, як ніхто інший знаєте, що такого поняття немає. Якщо хочете отримати земельну ділянку, то  маєте отримати її на загальних підставах. Ви пропонуєте, а ми – розглядаємо зараз питання, яке проходить за межами чинного законодавства! У нас немає проекту рішення, який повинен був бути оприлюднений, щоб житомиряни могли з ним ознайомитися. Чи не є це порушенням, за яким сьогодні має наглядати прокуратура? Обов’язки прокуратури – захищати права усіх житомирян. А цим прийняттям рішення – ми порушуємо права наших громадян. Це у вас погоджено з генеральним прокурором Шокіним чи вже з Луценко? Скажіть, щоб було зрозуміло. Луценко знає сьогодні про всі ці події?», – сказала Цимбалюк.

Прокурор погодилася із тим, що поняття обміну не існує. І додала, що назвала процедуру «обмін» – для «простого слухача». За її словами, земельна ділянка  надаватиметься на підставі ст.41 Земельного кодексу України житловому кооперативу «Кварталбуд-24» за умови виділення квартир учасникам АТО.

Варто зауважити, що у листі міському голові Сергію Сухомлину від прокурора області Любомира Війтовича, прокуратура просить вирішити таки питання  «обміну» земельних ділянок.

13281883_10206131876071726_471792267_n

Депутат Наталія Леонченко попросила дати відповідь на запитання: звертається до міської ради житлово-будівельний кооператив чи прокуратура.

мыськ сессія 2-0572

«Якщо звертається ЖБК, то ми будемо посилатися на ст.41 Земельного кодексу України. Якщо прокуратура – ця стаття тоді не працює. Тоді працює та форма, коли земельні ділянки мають продаватися з аукціону», – сказала Леонченко.

Депутати висловили думку, що будівництво житлового будинку загалом є доброю справою. З іншого боку — воно повинне проходити за всіма нормами, у дотримані чинного законодавства.

На зауваження міський голова повідомив, що напередодні юридичний департамент опрацював проект рішення і вніс відповідні правки.

«За рахунок чого 19 квартир безкоштовно нададуть військовим АТО? Інші люди згодні заплатити за свої квартири більше, щоб можна було надати квартири у будинку учасникам АТО?», – запитала депутат Любов Цимбалюк.

Сухомлин відповів, що квартири надаватиме інвестор за свій рахунок. Врешті, депутати прийняли рішення на користь прокуратури.

Чимало запитань викликає й житлово-будівельний кооператив “Кварталбуд-24». Зі слів Роксолани Гребенюк розуміло, що прокуратурою було створено цей житлово-будівельний кооператив. Але ЖБК із цією назвою вже існує. У реєстрі юридичних осіб вказана інформація, що кооператив зареєстрований у місті Хмельницькому на вулиці Володимирській, 109. Керівником і одним із його співзасновників є Єрьоменко Олександр Олександрович. Співзасновниками — Попов Анатолій Анатолійович і Трофімченко Юлія Іванівна. Вони є директорами ще декількох десятків кооперативів, приватних підприємств, товариств з обмеженою відповідальністю.  За інформацією ЗМІ, ці громадяни є фігурантами будівельних скандалів у Волинській та Харківській областях. Цікаво, що усі згадані особи є співзасновниками й компанії “Набережний квартал Житомир 2”.

«Вголос.zt» підготував ряд інформаційних запитів до Генпрокуратури України, прокуратури області та міському голові з приводу прийнятого рішення. Детальніше читайте згодом.

Нагадаємо, фірма дружини заступника Сухомлина отримала майже два мільйони бюджетних гривень.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *