Муніципальна інспекція Житомира хоче евакуювати авто за порушення правил дорожнього руху

Муніципальна інспекція Житомирської міської ради хоче евакуювати автомобілі тих, хто порушує правила дорожнього руху. Про це під час сесії 15 грудня заявив заступник міського голови Олександр Шевчук.

Для того, щоб інспекція отримала такі повноваження, депутати мали змінити положення про муніципальну інспекцію. Однак такі зміни обранці зустріли неоднозначно.

Так, за словами депутата Сергія Пидюри, такі зміни завадять підприємцям підвозити товар до своїх магазинів. У той же час міський голова Сергій Сухомлин навів приклад європейських міст, де бізнес цілком традиційно розвозить товари за допомогою вантажних візків.

За словами депутата Олени Розенблат, евакуація автомобілів без чітко прописаних у положенні підстав для цього може створити привід для «інсинуацій». На що мер знову ж таки зауважив, що паркування на трамвайних рейках і на вузькому тротуарі це однакова підстава для евакуації. Просто в першому випадку це заважає руху комунального транспорту, в другому, наприклад, мамі з дитячим візочком.

Оскільки одноголосної підтримки серед депутатського корпусу ініціатива муніципальної інспекції не отримала, питання перенесли на наступну сесію.

Самі ж «муніципали» стверджують, що право евакуювати автомобілі при порушенні ПДР їм дає чинне адміністративне законодавство. Однак для застосування такої практики все-таки має бути відповідний пункт у положенні про інспекцію. Власне, не мають нині в інспекції і відповідного автомобіля-евакуатора. Втім на перших порах сподіваються на співпрацю з патрульною поліцією.

Нагадаємо, що у травні 2021 року Житомирська міська рада надала право муніципальній інспекції штрафувати водіїв за порушення правил паркування. У кінці липня 2021 року депутати визнали роботу інспекції незадовільною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *