На будівництві казарм у Новограді вкрали понад 14 мільйонів

Керівники підрядної фірми вкрали понад 14,4 млн грн, виділених на будівництво казарм поліпшеного типу для військовослужбовців у Новограді-Волинському. За ці гроші зловмисники придбали собі нерухомість та автомобілі. Про це повідомили у прес-службі прокуратури міста Києва.

«Встановлено, що у 2018 році Північне територіальне квартирно-експлуатаційне управління Міністерства оборони України уклало з приватною будівельною компанією ряд договорів на виконання робіт із будівництва житла для військовослужбовців на території міста Новоград-Волинський Житомирської області. Сума замовлення склала 54,5 млн грн. У подальшому на банківські рахунки вказаної будівельної компанії у якості авансового платежу було перераховано близько 15 млн гривень, за які упродовж трьох місяців з моменту отримання підрядник мав закупити необхідні для будівництва матеріали, конструкції та вироби. Однак, діючи всупереч вимогам законодавства та з метою незаконного заволодіння державними коштами директор підрядної фірми разом з іншими службовими особами цієї компанії, провели ряд безтоварних операцій з підконтрольними фірмами. У такий спосіб державні кошти були виведені у тіньовий сектор економіки, привласнені зловмисниками та використані на придбання нерухомості, особистих транспортних засобів та інші потреби», – йдеться у повідомленні.

Внаслідок вчинення вказаних дій бюджету завдали збитки на суму понад 14,4 млн гривень, що підтвердили висновки експертизи. За результатом розслідування трьом особам, а саме засновнику, директору та головному бухгалтеру вказаної будівельної фірми оголосили підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. На даний час до суду скерували клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та арешт наявного майна.

«Крім того вживаються заходи цивільного-правового характеру щодо стягнення з компанії вказаних коштів. У свою чергу Міністерством оборони України ще у 2018 році договори із цим підрядником розірвано», – додали у прес-службі.

Нагадаємо, у Новограді-Волинському збудують 7 гуртожитків для військових. На Житомирському бронетанковому заводі виявили нестачу комплектуючих на понад 8 мільйонів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *