На півночі області встановили новий рекорд України

На півночі області встановили новий рекорд України

ФОТО.

Під час святкування Дня міста Олевськ 18 травня місцеві жителі встановили рекорд України. Півтисячі жителів міста зібрались на урочищі Бабина гора у древлянському вбранні під гаслом «Ми з древлянського коріння». Більшість з них – учні навчальних закладів Олевська. Про це повідомила прес-служба громади.

Під автентичну музику олевчани у древлянських костюмах відтворили Кологод, вишикувавшись у 8 промінців. Кожен з них мав свій символ: Коляда, Масниця, день весняного рівнодення, зелені свята, день літнього сонцестояння, свято вогню, день осіннього рівнодення та свято Мокоші. Кожне з цих свят мало велике значення для древляни, формувало річний календар. Далі учасники встановлення рекорду вишикувались у символ роду та завершили дійство традиційним колом.

«Ця знакова подія увійде не тільки в історію України, але й правильно репрезентує нашу країну на міжнародному рівні. Вітаю всіх з рекордом і рада, що ми долучились до такої події у відновленні наших традицій і автентики», – зазначила Генеральний директор Книги Рекордів України Анна Крисюк.

Нагадаємо, вже два роки однією з головних подій у День міста є реконструкція на древньому городищі Бабина гора, яку започаткували вчителі та учні Олевської гімназії. У 2017 році близько 50 чоловік з цього навчального закладу відтворили побут древлян. Свято так і називалося «Жили-були древляни». Через рік, у 2018 вже близько 90 учнів і вчителів організували на городищі свято «Древлянське проліття». Тоді до реконструкції долучилися ще й батьки гімназистів. З березня жителі Олевська готувалися одягнути древлянське вбрання для загаданого рекорду.

Leave a Comment