На складі агрокомпанії п’яний прибиральник задихнувся у купі насіння соняшника…

На складі агрокомпанії п’яний прибиральник задихнувся у купі насіння соняшника…

Ємільчинський район.

Комісія завершила спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався у Ємільчинському районі 1 листопада. Загинув чоловік, який працював за договором підряду та надавав ТОВ «Яблунецьке ХПП» послуги з прибирання та очищення території, приміщень і будівель на об’єкті. Про це повідомила пресслужба управлінням Держпраці у Житомирській області.

«Під час проведення спеціального розслідування комісія встановила, що 1 листопада працівник отримав завдання прибрати зовнішню територію навколо приміщення сушарки. Проте, з невідомих причин він опинився всередині приміщення складу по зберіганню зерна, звідки його крики про допомогу почув начальник охорони, який здійснював огляд території товариства. Всередині приміщення складу охоронець побачив, що стрічковий транспортер ввімкнений, а з нижньої його галереї, з купи насіння соняшника, почув крики потерпілого. Працівника повністю затягнуло у купу насіння соняшника. Начальник охорони відразу покликав інших працівників на допомогу, однак об’єм насіння був занадто великим і власними силами вони врятувати його не змогли. Потерпілого вдалося вивільнити, лише відгорнувши частину насіння навантажувачем, але через нестачу повітря працівник вже не подавав ознак життя», – йдеться у повідомленні.

З пояснень свідків нещасного випадку, виробничої необхідності або вказівки по виконанню робіт з прибирання у приміщенні складу з насінням соняшника у потерпілого не було. Також, відповідно до інформації наданої, обласним бюро судово-медичної експертизи Житомирської обласної ради, на момент настання нещасного випадку потерпілий перебував у стані сильного алкогольного сп’яніння.

«З огляду на те, що потерпілий працював за умовами договору підряду, на нього не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку товариства і всі роботи він виконував на свій ризик. Даний нещасний випадок не визнається таким, що пов’язаний із виробництвом. Відповідальних осіб з числа робітників та інженерно-технічних працівників ТОВ «Яблунецьке ХПП» за даний нещасний випадок комісія не вбачає», – додали у пресслужбі.

Нагадаємо, на Житомирщині загинув рибалка, який провалився під лід. На Житомирщині повісився підсобний робітник сільськогосподарського підприємства.

Leave a Comment