На території фірми члена виконкома знайшли цех, куди звозили нелегальний бурштин з півночі області

На території фірми члена виконкома знайшли цех, куди звозили нелегальний бурштин з півночі області

Вилучили 44 кілограмів бурштину.

На території відкритого акціонерного товариства “Олевське шляхово-будівельне управління №42», що в Олевську, викрили нелегальний цех, де обробляли незаконно видобутий на території Овруцького району бурштин. Про це повідомила прокуратура області. Правоохоронці під час обшуку вилучили 44 кг бурштину, обладнання для обробки коштовного каміння – шліфувальний верстат, а також ваги, калькулятори, чорнові записи.  Відомо, що власник згаданого товариства –  член виконавчого комітету Олевської міської ради Микола Кравченко.

«Коростенською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом організації незаконного видобутку бурштину на території Овруцького району за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 240 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що незаконно видобутий на території Овруцького району бурштин у подальшому направляється до м. Олевськ, де обробляється у нелегальному цеху, розташованому на території ВАТ «ШБУ №42».

У межах кримінального провадження під процесуальним керівництвом Коростенської місцевої прокуратури, працівниками обласного Управління захисту економіки в області та  Овруцького відділення Нацполіції 26 січня у нелегальному цеху провели санкціонований обшук, під час якого вилучили 44 кг бурштину, обладнання для обробки коштовного каміння – шліфувальний верстат, а також ваги, калькулятори, чорнові записи», – йдеться у повідомленні.

На даний час триває досудове розслідування, яке проводить Овруцьке відділення поліції.

Відповідно до єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновником і власником ВАТ “ШБУ-№ 42” є член виконавчого комітету Олевської міської ради Микола Кравченко. Підприємство регулярно отримує від міської ради підряди на будівництво та ремонт доріг.

Нагадаємо, Олевська ОТГ платить мільйони фірмі члена виконкому. Тільки протягом другого кварталу 2017 року «ШБУ-42» отримало з місцевого бюджету понад 900 тис. грн. Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під Контролем» навіть звернувся з цього приводу до правоохоронних органів. Щоправда, якою є подальша доля цих звернень — поки невідомо. Минулого скликання Микола Кравченко був депутатом Олевської міськради та головою комісії із житлово-комунального господарства.

 

Leave a Comment