На території Поліського національного університету працює “розумна” теплиця, де вирощують органічну зелень та квіти

На території Поліського національного університету працює “розумна” теплиця, де вирощують органічну зелень та квіти

ФОТО.

Вже третій рік поспіль на території Поліського національного університету функціонує сучасна “розумна” теплиця, де органічним способом вирощують розсаду овочів, різні види рослин і квітів. Автоматизована система теплиці дає змогу керувати більшістю процесами з мобільного телефону. А отриману продукцію, яка є корисною і завжди свіжою, може придбати кожен бажаючий. Про це повідомила  пресслужба Поліського національного університету.

За словами доцента кафедри машиновикористання та сервісу технологічних систем Сергія Міненка, крім трьох працівників, які займаються агрономічними питаннями та технічним обслуговуванням, у теплиці працюють студенти. Доглядаючи за рослинами, майбутні фахівці отримують практичні навички з вирощування культур, спостерігають за їх розвитком, проводять досліди та експерименти, вивчають сучасне обладнання і освоюють основи науково-дослідницької роботи.

Студенти факультету “Агроінженерія” вивчають обладнання та слідкують за технологічним процесом, який відбувається в теплиці. А агрономічний факультет задіяний у всіх циклах вирощування рослин”, – пояснив Сергій Вікторович.

Технологічно теплиця обладнана двома сучасними лініями. Професійну салатну лінію датського виробництва використовують для вирощування пряних трав, салату та зелені. А завдяки лінії заливних столів, яка є універсальною, тут культивують більшість сільськогосподарських культур та квітів.

“Цікаво, що салатна лінія зроблена таким чином, що кожен метр теплиці використовується максимально ефективно завдяки спеціальному дизайну столів, а також автоматичному розсуванню лотків з рослинами. Власне, у цій системі відстань між лотками автоматично збільшується відповідно до потреб рослин під час їх росту.

Заливні столи дають нам можливість вирощувати більшість сільськогосподарських культур. Ця технологія є більш універсальною. У даний момент тут росте редька”, – додав Сергій Міненко.

Університет використовує лише професійне насіння провідних селекційних компаній світу. Мова йде про спеціалізоване насіння, яке призначене для вирощування у закритому ґрунті. Його схожість – близько 95-98 %.

“Ми не просто працюємо за сучасними технологіями, але й постійно намагаємося удосконалити їх. Головна наша гордість те, що це екологічно чиста теплиця. Ми не використовуємо хімікати, а лише маточні розчини. При необхідності додаємо чисту воду і поживні речовини, які потрібні рослинам. Полив відбувається автоматично, завдяки комп’ютеризованому зрошувальному міксеру дацького виробництва. Саме завдяки цьому обладнанню керувати процесом поливу можна прямо з мобільного телефону”, – каже Сергій Вікторович.

Високу якість рослин за час роботи “розумної” теплиці встигли оцінити не лише викладачі і працівники університету, які тут є постійними клієнтами. Гарні відгуки тепличне господарство кожного сезону отримує від жителів області, які купують розсаду для своїх присадибних ділянок.

Продукцію в тепличному господарстві Поліського національного університету може придбати кожен бажаючий. Важливо, що господарі надають можливість покупцеві обрати рослину, яка до вподоби. Все натуральне і завжди свіже!

Нагадаємо, що тепличне господарство Поліського національного університету працює щоденно з 8 до 18 години за адресою вул. Корольова, 39 (навпроти Ботсаду).

 

 

Leave a Comment