На утримання профтехучилищ області треба майже 158 мільйонів гривень, – директор фінуправління ОДА

Загальна сума, яку в області мають спрямувати на утримання закладів професійно-технічної освіти та підготовку робітничих кадрів, становить 157 млн 437,2 тис. грн. Про це повідомила директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ганна Ємченко 19 січня, під час наради щодо фінансування профтехучилищ.

finptu-18

«У Бердичеві – три профтехучилища, загальна потреба на утримання яких становить 21 млн 468,8 тис. грн. Сесія відбудеться 26 січня. Якщо депутати погодять, то фінансовий ресурси на перший квартал – 5 млн 367,2 тис. грн. В інших місцях – Коростені, Новограді-Волинському та Малині – по одному закладу. Так, у Коростені треба 2 млн 900 тис. грн (на перший квартал будуть передбачати 750 тисяч). У Коростені, відповідно до законодавства, бюджет прийняли до 25 грудня. Тому там треба фінансовий ресурс шукати з вільних залишків. У Новограді-Волинському потреба становить 8 млн грн., а планують передбачити 2 млн грн. У Малині загальна сума потреби – 8 млн 900 грн, на перший квартал будуть виділяти 2 млн 720 тис. грн. У Житомирі передбачили 75 млн 200 тис. грн. Ще 71 млн 400 тис. грн, розраховуємо, погодять депутати облради на сесії 26 січня», – конкретизувала вона.

У зв’язку із прийняття закону України «Про державний бюджет», місцеві бюджети отримали на фінансування професійно-технічні навчальні заклади. Це передбачено, зокрема, згідно зі статтею 27-ю відповідного закону.

При цьому директор фіндепартаменту ОДА називала «найбільшим ударом» передачу місцевим бюджетам утримання профтехучилищ без фінансового ресурсу.

«На рівні держави по-різному намагалися вирішувати це питання. Спочатку було вирішено, що всі профтехучилища (а в їх у нашій області 27) фінансуються з обласного бюджету за рахунок субвенції з державного. При цьому без передачі їх у комунальну власність (всі вони зараз у загальнодержавній власності). Потім думали, що передадуть на фінансування з обласного бюджету у співвідношенні 50:50. Тобто половину необхідної суми держава надасть як субвенцію, а решту – буде вишукувати обласний бюджет. Ми не очікували, що профтехосвіта поділилася у фінансуванні. Тобто усі 16 училищ, які знаходяться в містах обласного значення, будуть фінансуватися з п’яти міських бюджетів. Найбільше, зрозуміло, у Житомирі – це 10 училищ. А 11 закладів, які знаходяться за межами міст обласного значення, будуть фінансуватися з обласного бюджету», – сказала Ємченко.

finptu-14

Зі слів директора фінуправління, процедура мала би виглядати інакше. Так, спочатку мали би відбутися сесії відповідних рад, за рішенням яких на місцях віднаходили би фінансовий ресурс у межах фінансових можливостей на стадії формування бюджету. Скажімо, на перший квартал, як це пропонують в ОДА. А далі, після опрацювання відповідних документів і довідок у казначействі, кошти уже пішли б на рахунки закладів, які наразі заблоковані.

Разом із тим Ємченко повідомила, що 15 січня Прем’єр-міністру Арсенію Яценюку за підписами керівників ОДА і облради був відправлений лист, в якому область просить державу передбачити також і субвенцію на бюджетний рік.

Довідково. На сьогодні у професійно-технічних навчальних закладах області  навчається 9 тисяч 100 студентів. Понад 2,5 тисячі з них походять із малозабезпечених сімей. Ще 556 є дітьми-сиротами.

finptu-17 finptu-16 finptu-15 finptu-12 finptu-11 finptu-10 finptu-08-maskovsky finptu-06 finptu-05 finptu-04 finptu-02 finptu-01 finptu-24 finptu-23 finptu-22 finptu-21 finptu-20 finptu-19

Нагадаємо, питання фінансування закладів професійно-технічної освіти міста Житомира у міській раді обговорювали 15 січня.


Текст, фото: Олександр Трохимчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *