На Замковій горі геофізики знайшли два ймовірні підземелля

На Замковій горі у Житомирі упродовж двох днів за допомогою георадару науковці шукали місця, де можуть бути підземелля. Геофізичні спостереження провели фахівці Інституту геології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за участю співробітників обласного краєзнавчого музею, а також небайдужих представників громадськості. Про це повідомила прес-служба обласного краєзнавчого музею.

66666

«Під час робіт на окремих ділянках фахівці зафіксували різні електромагнітні аномалії, в числі яких, крім сучасних комунікацій, простежуються об’єкти, які можуть зацікавити істориків та археологів. Особливу увагу привертають порожнини, які, ймовірно, можуть бути пов’язані з підземеллями. Дві з них було виявлено у південній частині Замкової площі, а у північно-західній частині скверу, майже навпроти вул. Шолом-Алейхема і торговельних рядів, розташованих вздовж вул. Кафедральної, зафіксовані, виявили, ймовірно, рештки цегляного склепіння підземної споруди. Висновки не остаточні, їх ще потрібно перевіряти», – йдеться у повідомленні.

44444

Згодом в історичній частині Житомира за участю наукових співробітників обласного краєзнавчого музею розпочнуться археологічні дослідження. Зібрані геофізиками дані стануть науковцям надійним орієнтиром у виборі найбільш перспективних ділянок для проведення розкопок.

22222

«В історії вивчення старожитностей Житомира георадарний метод або георадіолокація застосовується вперше. За його допомогою можна визначити (локалізувати) об’єкти різноманітного призначення, поховані під шаром ґрунту на певній глибині, які ми не можемо побачити візуально і на поверхні землі переважно нічим не позначені. Винятком можуть бути окремі ділянки, на яких чітко спостерігаються місця просадок ґрунту чи провали», – йдеться у повідомленні.

11111

До речі, такий спосіб дослідження має ряд переваг. Зондування здійснюються без порушення цілісності ґрунту, значно скорочують час на пошуки цікавих в історико-археологічному плані об’єктів, локалізують та визначають глибину їх залягання, суттєво скорочують час, обсяг земляних робіт і вартість археологічних досліджень. У межах міської забудови, на думку фахівців, зазначений метод є найбільш оптимальним.

55555

Нагадаємо, у Житомирі під час реконструкції тротуарів виявили вхід до підземелля. На Михайлівській у центрі міста знайшли давню бруківку.

Автор фото: з сайту обласного краєзнавчого музею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *