На Житомирщині 200 дітлахів чекають на тих, кого зможуть називати мамою і татом

На Житомирщині 200 дітлахів чекають на тих, кого зможуть називати мамою і татом

На 50 дітей менше у порівнянні з минулим роком.

На Житомирщині спостерігається тенденція до зменшення кількості дітей, котрі мають статус сироти або ж позбавлені батьківського піклування. Розвиваються різні форми сімейного виховання та проводиться активна робота з родинами, котрі опинилися в складних життєвих обставинах, аби зберегти ці сім’ї. Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації.

“Станом на  1 січня 2019 року на обліку з усиновлення наразі перебуває 726 дітей, 524 з яких влаштовані у сімейні форми виховання – дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, опіка та піклування. А 202 дітей перебувають в інтернатних закладах області. Саме ці діти можуть бути усиновленими. Більшість таких дітлахів перебувають у соціальних закладах разом зі своїми рідними братами та сестрами.  На обліку з усиновлення станом на 1 січня 2018 року в області перебувало 779 дітей, з яких 527 були влаштовані до сімейних форм виховання. Минулого року на обліку з усиновлення було на 53 дітей більше”, – йдеться у повідомленні.

Найбільш пріоритетною формою влаштування долі дитини, залишеної без батьківського піклування, в Україні залишається усиновлення. Варто зазначити, що за останні 10 років на території Житомирської області усиновлено близько 1000 дітей. З них понад 700 – громадянами України. За 2018 рік на Житомирщині усиновили 68 дітей, з яких 62 – громадянами України та 6 – іноземними громадянами.

До слова, при усиновленні батьки отримують:

  • грошову допомогу у розмірі як при народженні дитини;
  • відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • одноразову оплачувану відпустку тривалістю 56 календарних днів (якщо усиновили двох або більше дітей надається 70 календарних днів одноразової оплачуваної відпустки);
  • щорічну додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів.

Leave a Comment