На Житомирщині деякі в’язні жили у палатах медчастини колонії, – прокуратура

На Житомирщині деякі в’язні жили у палатах медчастини колонії, – прокуратура

 Поліпшення умов.

На Житомирщині прокуратура виявила безпідставне проживання в’язнів у палатах стаціонару медчастини виправної колонії. Про це повідомила прес-служба прокуратури відомства.
«З початку цього року під час перевірок в установах виконання покарань виявлені численні порушення, пов’язані із наданням медичної допомоги в’язням, які перебувають в ізоляторах тимчасового тримання та кімнатах для затриманих відділів поліції ГУНП в області, засудженим та ув’язненим, що тримаються в установах виконання покарань та слідчому ізоляторі. Зокрема, під час обходу приміщень медичної частини №4 Філії та за результатами вивчення медичної документації засуджених встановлено, що на момент перевірки 21.05.2019, в стаціонарі на лікуванні перебували 4 засуджених, на яких не заведено історії хвороби. Не було жодного іншого медичного документу на підтвердження необхідності їх стаціонарного лікування та підстав перебування у медчастині, що є порушенням вимог ст.116 КВК України та іншого чинного законодавства про охорону здоров’я. Крім цього, виявлено, що троє засуджених, які не мали захворювань, безпідставно проживали тривалий час у палатах стаціонару медчастини, а ще двоє інших незаконно перебували. При цьому керівництво і працівники медичної частини не вживали жодних заходів щодо припинення незаконного проживання в медичній частині сторонніх осіб», – йдеться у повідомленні.
Також встановлено, що в стаціонарі медчастини взагалі не ведеться будь-який облік засуджених, у тому числі щодо видачі хворим медикаментів. Виявлені факти, окрім вкрай неналежного медичного забезпечення в’язнів, свідчать й про наявність в діях працівників медичної частини №4 Філії порушень щодо безпідставного покращення умов тримання окремим засудженим. Аналогічні та інші порушення при медичному забезпеченні в’язнів установлено й в інших медичних частинах філії державної установи «Центр охорони здоров’я ДКВС України» в Житомирській області.
«На усунення виявлених порушень і притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності прокурорами внесено 14 вказівок, серед яких – начальникам установ виконання покарань та начальнику філії державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» в Житомирській області», – додали у прокуратурі.
Нагадаємо, у Житомирській виправній колонії засудженого з інвалідністю інші в’язні носять на руках.

Leave a Comment