У Житомирській виправній колонії засудженого з інвалідністю інші в’язні носять на руках

У Житомирській виправній колонії засудженого з інвалідністю інші в’язні носять на руках

Також тут виявили грубі порушення.

У Житомирській виправній колонії № 4 засудженого з інвалідністю інші в’язні носять на руках. Через відсутність візка… Про це повідомили на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

«У рамках реалізації національного превентивного механізму працівником Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно із представниками громадськості здійснено моніторинговий візит до державної установи «Житомирська виправна колонія (№4)». Під час візиту виявлено грубі порушення права засуджених на особисту безпеку. Під час відвідування установи виявлено небезпечний стан електромереж у відділеннях соціально-психологічної служби. Підключення електрообладнання до електромережі проведено з порушенням правил техніки безпеки. Відсутні схеми евакуації на випадок пожежі, а вогнегасники використовуються з порушеними термінами технічного обслуговування. Пожежний гідрант у приміщенні їдальні перебував у неробочому стані. Не забезпечуються права осіб з особливими потребами. В установі утримується близько 20 засуджених з інвалідністю ІІ-ІІІ групи, у тому числі засуджений з інвалідність І групи, який має проблеми з опорно-руховим апаратом. Через відсутність візка іншим засудженим доводиться носити його на руках. Також в установі не проводиться робота з індивідуальної реабілітації засуджених з інвалідністю. Жоден із засуджених не бере участі в реалізації передбачених програм», – йдеться у повідломленні.

Внаслідок відсутності рентгенологічного обладнання та флюорографа, а також лікаря-рентгенолога та рентген-лаборанта, посади яких довгий час залишаються вакантними, в установі належним чином не проводиться робота з виявлення та попередження захворювання на туберкульоз. В медичній частині є сучасне стоматологічне крісло, проте інструментів для лікування зубів немає. На виробничих ділянках установи порушуються правила охорони праці та техніки безпеки (відсутні каски, респіратори, навушники та інші засобів індивідуального захисту).

Також в установі виявлено випадки упередженого ставлення до засуджених. Зокрема, встановлено непоодинокі випадки застосування до засуджених заходів стягнення за незначні порушення з інтервалом, що не перевищує добу, аж до поміщення в ДІЗО. За результатом моніторингового візиту до Міністерства юстиції України буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав засуджених та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Нагадаємо, що ув’язнені розповіли про корупцію у виправних колоніях області. У Житомирській виправній колонії №4 знову виявили порушення.

Leave a Comment