На Житомирщині керівника сільськогосподарського товариства підозрюють в ухилянні від сплати податків

Керівника одного з приватних сільськогосподарських товариств Житомирщини підозрюють в ухилянні від сплати податків. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури області.

«Підозрюваний, аби сформувати податковий кредит з податку на додану вартість та ухилитися від сплати податків, вдався до фіктивних безтоварних операцій. Зокрема, ділок «на папері» купив в інших приватних підприємств паливно-мастильні матеріали, мінеральні добрива, сою та іншу сільськогосподарську продукції на понад 140 млн грн. Хоча насправді ніяких покупок не здійснював, проте у документах бухгалтерської та податкової звітності відображав проведення безтоварних операцій», йдеться у повідомленні.

За даними слідства, підозрюваний знімав гроші з рахунків «фіктивних» підприємств, чим формував у них податкові зобов’язання, а за готівку купував сільськогосподарську продукцію, ухиляючись від податкових зобов’язань.

Під час досудового розслідування підтверджено, що унаслідок таких незаконних дій до державного бюджету не надійшло 8,6 млн грн.

Податківці вже встановили факт несплати товариством податку на додану вартість на майже 30 млн грн. Рішення про стягнення цієї суми ухвалив Житомирський окружний адміністративний суд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *