На Житомирщині проживає понад 7 тисяч переселенців з інших областей

На Житомирщині проживає понад 7 тисяч переселенців з інших областей

Більшість з них отримують допомогу на оплату житлово-комунальних послуг.

На території Житомирської області проживає 4 тис. 714 сімей з числа внутрішньо переміщених осіб. Загальна кількість переселенців складає 7 тис. 242 особи. Про це повідомляє заступник директора департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА Василь Павлюк, – інформує прес-служба облдержадміністрації.

«На сьогодні в області знаходяться 7 тис. 242 внутрішньо переміщені особи. Більшість з них проживає або у родичів, або орендують житло, або живуть у тих помешканнях, які запропонували місцеві органи влади. У готелі “Житомир” проживає 83 особи, у санаторії “Тетерів” – 154», – зазначає Василь Павлюк.

Варто зауважити, що трохи більше половини сімей, а саме 2 тис. 383 родини, отримують щомісяця адресну допомогу від держави на проживання (оплату житлово-комунальних послуг). Для працездатних осіб це 442 грн, для пенсіонерів та дітей – 1 тис. грн, для інвалідів – від 1 тис. 435 до 1 тис. 865 грн. Раніше з обласного бюджету готелю «Житомир» та санаторію «Тетерів» компенсовували частину коштів за проживання переселенців. Проте обласну програму підтримки у цій частині депутати обласної ради погодили лише на перше півріччя 2018 року, тож вже з червня 2018 року зазначені установи не отримають такої фінансової допомоги. Зазначене житло визначалося, як тимчасове, для проживання там переселенців не більше півроку.

До слова, санаторій «Тетерів» має заборгованість за комунальні послуги через відмову переселенців сплачувати рахунки. З обласного бюджету відшкодовувалося санаторію «Тетерів»: 2016 рік – 1 млн 586 тис. грн, 2017 рік – 1 млн 899 тис. грн, 2018 рік – 622 тис. грн. Якщо внутрішньо переміщені особи не будуть сплачувати за комунальні послуги, заклад не зможе надалі функціонувати.

Нагадаємо, установи області отримають майже півмільйона відшкодування за проживання та лікування переселенців та бійців АТО.

Leave a Comment