На Житомирщині СБУ попередила витік конфіденційної інформації до Росії

На Житомирщині СБУ попередила витік конфіденційної інформації до Росії

Через використання забороненого програмного забезпечення.

Служба безпеки України у Житомирській області блокувала витік конфіденційної інформації із державних установ, військових частин та комунальних підприємств регіону. Про це повідомила пресслужба відомства.

«Місцева комерційна структура незаконно встановила російське програмне забезпечення на комп’ютерах понад 50 держустанов. Використання заборонених програм створювало передумови для доступу спецслужб РФ до державних інформаційно-телекомунікаційних систем», – йдеться у повідомленні.

Двоє власників фірми реалізовували програмну продукцію, яка рішенням РНБО України внесена до санкційного списку. Незаконну діяльність вони «прикривали» шляхом зміни юридичних назв підконтрольної комерційної структури.

Під час обшуків в офісних приміщеннях фігурантів справи та державних установах правоохоронці виявили серверне обладнання, комп’ютерну техніку та договірну документацію.

За даним фактом відкрите кримінальне провадження. Триває досудове розслідування.

«Спецслужби РФ активно використовують комп’ютерні програми і спеціальні технічні засоби для прихованого отримання розвідувальної інформації, насамперед щодо оборонного потенціалу нашої держави. Таке програмне забезпечення встановлюється як на персональні комп’ютери, так і на мобільні телефони для отримання доступу до інформації, яка зберігається на пристрої чи передається електронною поштою, месенджерами чи під час розмов», – застерігають у Службі безпеки України.

Нагадаємо, що у Житомирі затримали одного із ватажків терористичного угруповання «Ісламська держава». СБУ припинила діяльність мережі інтернет-агітаторів, які працювали на Росію.

Leave a Comment