На Житомирщині створять два нові заказники – ботанічний та лісовий

У Житомирській області створять два нові заказники місцевого значення: ботанічний заказник «Урочище Верба» у Ємільчинському районі та лісовий заказник «Трубіївський ліс» у Андрушівському районі. Відповідну згоду на утворення двох заказників місцевого значення надали депутати обласної ради у ході засідання сесії 26 липня.

««Урочище Верба» займає понад 102 гектари на території державного підприємства «Ємільчинський лісгосп АПК». Територія заказника представляє собою строкатий комплекс березово-вільхових, вільхових, дубово-соснових лісів, які чергуються з відкритими евтрофними, переважно осоковими та осоково-вербовими болотами. «Березово-вільхові ліси–переважно середньовікові. Особливу ботанічну цінність у даних ценозах мають види, занесені у Червону книгу України (2009): лілія лісова, гніздівка звичайна, коручка морозниковидна, любка дволиста та інші. У відкритих біотопах боліт охороняються популяції двох видів орхідних – пальчатокорінника м’ясо-червоного та пальчатокорінника травневого, які занесені у Червону книгу України (2009)», – йдеться у додатках до проекту рішення.

Площа Лісового заказника «Трубіївський ліс», що у Андрушівському лісництві ДП «Коростишівський лісгосп АПК» – трохи більше, ніж 40 гектарів. Територія заказника знаходиться у долині річки Роставиця і має велике водоохоронне та ґрунтозахисне значення.

«Значну цінність у заказнику мають різноманітні ценози чорновільхових лісів різного гідрологічного режиму: малинові, кропивові (в умовах середнього зволоження та інтенсивного водообміну); побережноосокові, гостровидноосокові, лісокомишові (в умовах сильного зволоження та повільного водообміну). Значну цінність має гніздування орлана – білохвоста (вид Червоної книги України (2009), а також кількох видів рослин, занесених у неї, зокрема, гніздівки звичайної та коручки морозниковидної», – йдеться у документах.

Нагадаємо, що депутати облради розширять межі заказника, де гніздують птахи, на 280 гектарів. У Радомишльському районі створять орнітологічний заказник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *