На Житомирщині відкрили чергове кримінальне провадження стосовно забруднення річок картонно-паперовою фабрикою

На Житомирщині відкрили чергове кримінальне провадження стосовно забруднення річок картонно-паперовою фабрикою

Триває досудове розслідування.

На Житомирщині розпочато ще одне кримінальне провадження за фактом  чергового скиду забруднюючих речовин у річку Хомора підприємством, яке завдало довкіллю десятки мільйонів збитків. Про це повідомила пресслужба прокуратури Житомирської області.

“Новоград-Волинською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом порушення ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика Україна» правил охорони вод, що призвело до забруднення поверхневих вод річок Хомора і Случ.

Так, упродовж 2016-2019 років фабрика, розташована на території смт Понінка Полонського району Хмельницької області, у порушення правил охорони вод, систематично скидає неочищені рідкі відходи виробництва у річку Хомора, яка протікає у Хмельницькій та Житомирській областях і впадає у річку Случ на території Баранівського району”, – йдеться у повідомленні.

Упродовж зазначеного періоду Баранівським ВП було зареєстровано 6 кримінальних проваджень за фактами забруднення поверхневих вод річок Хомора та Случ та масової загибелі риби, у 5 з яких після проведення першочергових слідчих дій прокурором визначено територіальну підслідність за органами поліції Хмельницької області.

Ще в межах одного кримінального провадження (від 07.09.2019) за ч.2 ст.242 КК України проведено комплекс першочергових слідчих і процесуальних дій та підготовлено матеріали для передачі за підслідністю до СВ Полонського ВП Шепетівського ВП ГУНП в Хмельницькій області.

Протиправною господарською діяльністю лише протягом 2019 року товариство завдало навколишньому природньому середовищу збитків на понад 23 млн грн.

“Однак, 14.02.2020, близько 23.00 год ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика Україна» вкотре скинуло неочищені води у річку Хомора, що зафіксовано слідчо-оперативною групою Баранівського ВП спільно з екологом, яким відібрано відповідні проби води для лабораторних досліджень.

Усі матеріали перевірки долучено до вищезазначеного кримінального провадження”, – додали у прокуратурі.

Досудове розслідування, під процесуальним керівництвом Новоград-Волинської місцевої прокуратури, триває. Після проведення необхідних слідчих та процесуальних дій буде вирішено питання щодо направлення його за підслідністю до органів поліції Хмельницької області. Відповідно до ст. 218 КПК України, досудове розслідування здійснюється слідчим того органу досудового розслідування, під юрисдикцією якого знаходиться місце вчинення кримінального правопорушення.

Нагадаємо, Хомора та Случ – не стічні канави: у Новограді-Волинському відбулося народне віче «СТОППОНІНКА». Риба у річці Хомора гине через очисні споруди картонно-паперової фабрики.

 

 

 

Leave a Comment