Риба у річці Хомора гине через очисні споруди картонно-паперової фабрики

Риба у річці Хомора гине через очисні споруди картонно-паперової фабрики

Завдані збитки склали 3 млн 9 тис. грн.

Причиною загибелі риби у річці Хомора, фахівці вважають очисні споруди Понінківської картонно-паперової фабрики, які не виконують свої функції. Про це розповів виконуючий обов’язки голови Держекоінспекції України Ігор Яковлєв 9 червня під час спільного засідання комісій техногенної-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Житомирської і Хмельницької областей у місті Полонному, – повідомила прес-служба облдержадміністрації.

«На очисних спорудах Понінківської картонно-паперової фабрики немає повного циклу біологічного очищення. Замість того процеси бродіння, видалення аміаку, сірководню відбуваються в самій річці. Ці процеси стають причиною загибелі живих організмів», – сказав Яковлєв.

Пропускна спроможність очисних споруд Понінківської картонно-паперової фабрики становить 15 тисяч кубометрів скидів на місяць, натомість фабрика скидає щомісяця 45 тисяч кубометрів.

За актом, який був складений спеціалістами екоінспекції 25 травня, завдані збитки за кількістю загиблої риби становили 3 млн 9 тис. грн.

За словами Ігоря Яковлєва, протягом 2016-2017 років Державною екологічною інспекцією України, її територіальними органами у Житомирській та Хмельницькій областях зроблено 6 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства Понінківською картонно-паперовою фабрикою. За результатами проведених перевірок вод встановлено здійснення наднормативних скидів забруднюючих речовин фабрикою та КП «Полонне тепловодопостачання».

За фактом встановлених порушень до товариства «Понінківська картонно-паперова фабрика» вжито заходи адміністративного впливу у вигляді штрафів за статтями 48, 59, 60, 61, 188 Кодексу України про адміністративні правопорушення на загальну суму 2 тис. 686 грн. Були видані приписи про усунення виявлених порушень, пред’явлені в установленому порядку 4 претензії на відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства на загальну суму 20 тис. 645 грн.

Полонському підприємству водопровідно-каналізаційного господарства пред’явлено претензії на відшкодування збитків на загальну суму 64 тис. 814 грн.

«У дозволах, які були видані Понінківській картонно-паперовій фабриці, нормативи у кілька, а то і в 10 раз перевищують її можливості. Навіть якщо фабрика працюватиме на повну потужність, вона навряд досягнення цих нормативів. Тому і встановлені збитки на таку малу суму», – додав Яковлєв.

Нагадаємо, що у річці Хомора спостерігається суттєве забруднення води. Державні інспектори виявили, що нечистоти потрапляють у річку із Хмельницької області. Про це йдеться в офіційному повідомленні екологічної інспекції. У відібраних пробах в річці Хомора спостерігається перевищення граничнодопустимих концентрацій БСК5 (біохімічного споживання кисню), заліза, марганцю, визначається порушення кисневого режиму, фіксується зниження вмісту кисню.

Leave a Comment