На Житомирщині викрили ще одну схему переправляння призовників за кордон

Служба безпеки України викрила чергового «бізнесмена», який організував канал виїзду чоловіків призовного віку за кордон. Про це повідомила пресгрупа відомства.

Військовозобов’язані виїжджали до країн Євросоюзу, користуючись статусом «водія-волонтера» та «відправника за гуманітарною допомогою».

«Організував «бізнес-схему» 39-річний житомирянин. Діяв він «під прикриттям» декількох фіктивних благодійних фондів, які зареєстрував на підставних осіб. До виготовлення документів із реквізитами «фондів» для клієнтів зловмисник «втемну» залучив свою дружину – вона курувала аналогічні питання у справжній організації, яка займається доставкою гуманітарних та медичних вантажів з-за кордону для потреб населення і Збройних Сил України», – розповіли в СБУ.

Надалі неправдиві відомості передавалися для внесення до електронної бази даних «Шлях». Вартість пакету документів для виїзду залежала від мети поїздки та становила від 300 до 2 тисяч доларів США.

Правоохоронці зафіксували щонайменше 12 випадків перетину кордону за такою схемою. Деякі з них перетинали держкордон неодноразово. Наразі перевіряється інформація щодо кількості клієнтів, які скористалися незаконними «трафіками», прокладеними фігурантом справи через інші псевдо-благодійні фонди.

Під час обшуку за місцем проживання ділка правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, печатки благодійних організацій, котрі фігурують у незаконній оборудці, а також інші документи, які містять докази протиправної діяльності.

Нині підприємцю повідомили про підозру. Вирішується питання щодо обрання зловмиснику міри запобіжного заходу. Примітно, що на сьогодні суд розглядає ще одну справу даного «бізнесмена». Кілька років тому СБУ викрила його на виготовленні та збуті документів із підробленими голографічними елементами.

Нагадаємо, що житомирського підприємця підозрюють у вивезенні військовозобов’язаних за кордон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *