Новоград повністю залишиться без питної води, якщо у районі збудують ГЕС з греблею, – водоканал

Новоград-Волинський залишиться без питної води, а річка Случ – висохне. До такої надзвичайної ситуації може призвести будівництво міні-ГЕС з греблею в селищі Гульськ Новоград-Волинського району. Про це повідомили у комунальному підприємстві «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», – інформує прес-служба міської ради.

«Будівництво міні-ГЕС з греблею в селищі Гульськ є недопустимим оскільки: проект гідроелектростанції по Гульську повинен забезпечувати постійний пропуск води не менше 17 м3/секунду, що при наявності водосховища є неможливим! В минулому році в серпні місяці було зафіксовано надходження води до водосховища міста Новограда- Волинського на рівні 8-10 м3/секунду! При таких витратах річка після Гульської греблі взагалі пересохне, що призведе до екологічної та соціально-побутової катастрофи; Крім того, будівництво призведе до зміни русла річки Случ, пониження дна русла, що неминуче викличе порушення стійкості існуючої греблі та існуючих берегового і руслових водозаборів. Таким чином внаслідок підмивання бетонних конструкцій існуючих гідротехнічної споруди та водозабірних споруд відбудеться їх повне руйнування, що призведе до повного припинення водопостачання міста Новограда-Волинського», – йдеться у повідомленні.

Ще одним наслідком, який призведе до припинення водопостачання міста, стане різке зниження рівня води в річці Случ нижче запроектованої греблі, що може викликати і повне пересихання русла річки, і відповідно припинення водопостачання міста в зв’язку з унеможливлення проведення водозабору води з річки Случ.

Крім того, під час будівництва греблі особливо великим буде переміщення бруду і відкладень вниз по течії від місця будівництва гідроелектростанції. Це призведе до значного погіршення якості води в Случі і викличе додаткові проблеми з очищенням води. В результаті прийдеться різко збільшити виробничі витрати на виробництво питної води та ввести її обмежену погодинну подачу споживачам (4-6 год на добу).

Як повідомляють наші джерела у міській раді, міні-ГЕС планує звести норвезька компанія AICE Hydro A.S. Це питання обговорювали із керівництвом району на початку березня. Наразі інвестор готує документи.

Нагадаємо, у жовтні 2016 року заступник директора департаменту економічного розвитку міської ради Борис Пахолюк анонсував будівництво у Житомирі трьох гідроелектростанцій. Один із конкурсів інвестиційних проектів будівництва ГЕС на Тетереві у серпні минулого року виграло ТОВ «Свободна Енергія». Ця ж компанія бала будувати гідроспоруду у Коростишеві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *