Нинішня зима обійшлася у Житомирі без смертельних випадків серед осіб без місця проживання

Під час нинішньої зими у Житомирі серед осіб без місця проживання не було смертельних випадків та обморожень. Про це під час виконкому 15 березня повідомив голова Житомирської обласної громадської організації «Милосердя» Владислав Паламарчук.

За його словами, раніше за зиму в середньому замерзали на вулиці 5 – 6 безхатьків та було близько десятка випадків обморожень.

«І це незважаючи на труднощі, які ми переживали, незважаючи на повну відсутність опалення, ми все таки досягли того результату, що ні один бездомний не замерз і не відморозив собі кінцівки. За моїми даними, в Україні з обласних центрів, які досягли такого результату, це – Полтава і ми. У нас найбільший заклад, і це – не межа. До нас просяться люди, і ми з певних причин їм відмовляємо, бо зараз наголос ставимо на інвалідів, які поки не змогли переоформитися в інші заклади», – сказав Владислав Паламарчук.

Для покращення роботи з особами без місця проживання створено Центр обліку бездомних та комплексний заклад соціального захисту для осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах. Нині у закладі перебувають не тільки особи, які не мають житла, але і з місць позбавлення волі, кілька людей з числа переселенців, громадяни, які опинилися на вулиці через конфлікти, особи з числа дітей-сиріт, старші 23 років.

«Житомирський комплексний заклад найчисельніший. У ньому перебуває 54 особи. В інших містах подібні заклади можуть утримувати не більше 30 людей», – повідомив голова громадської організації.

Нині юристи ведуть дві справи у судах з повернення квартир, які люди втратили через махінації.

У цілому за 2016 рік надано 23940 соціальних послуг, зокрема, реєстрація тимчасового місця перебування, оформлення паспортів 16-літнім, пенсій, інвалідності, фінансової виплати на дітей.

«Незважаючи на те, що немає цілеспрямованого фінансування на продукти харчування, ми змогли роздати 16200 обідів (сніданок, обід і вечеря). Усе це завдяки підтримці громади міста Житомира, які приносили продукти харчування», – наголосив Владислав Паламарчук.

Нагадаємо, житомирян просять поділитися із бездомними теплим одягом та продуктами харчування. У центрі обліку бездомних тепер буде постійний штат працівників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *