Обласна бібліотека придбає антивіруси у фірми, яка оновлює комп’ютери у Верховній Раді

Обласна бібліотека придбає антивіруси у фірми, яка оновлює комп’ютери у Верховній Раді

На програмне забезпечення витратять понад 32 тисячі.

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Олега Ольжича закупить у київського ТОВ “Софтліст” ліцензовані антивіруси на 50 комп’ютерів. Інформацію про це розміщено на порталі публічних закупівель “ProZorro”.

Попри очікувану вартість у 39 тис. грн, програмне забезпечення обійшлося замовнику у 32 тис. 491 грн. Придбати продукт безпосередньо у компанії-виробника за 26 тис. 500 грн не дозволила постанова Кабміну. Остання забороняє комунальним установам здійснювати передоплату при закупівлі програмного забезпечення, а безпосередній виробник вимагає передоплати.

Участь у конкурсі на закупівлю програми взяла київська компанія “Софтліст”. Згадане підприємство у листопаді минулого року оновлювало програми у Верховній Раді на 12,19 млн грн.

У тендерну документацію конкурсу замовникам кілька разів довелося вносити зміни. Відтак, корупційну складову один із потенційних учасників тендерів побачив у тому, що “компанія має бути розташована у місті Житомир, територіальна наближеність до ОУНБ ім. О. Ольжича Житомирської обласної ради не більше ніж 400 м”. Ця норма, зазначили у коментарях до оголошеного тендеру потенційні учасники, є незаконною.

Вимога відстані до замовника, виміряна в метрах, АБСОЛЮТНО НЕПРИПУСТИМА навіть для послуг з пожежної охорони”, – зазначають коментатори. Тож цю норму у тендерній документації конкурсній комісії довелося прибрати.

Пропозиції на конкурс подала лише одна фірма — ТОВ “Софтліст”, яка зареєстрована у Києві.

Нагадаємо, що Сергій Сухомлин визнав, що львівська фірма, яка ремонтує тротуари, порушила умови тендеру. Мерія заплатить майже 170 тис. грн за перевезення муніципального футбольного клубу.

Leave a Comment