Облрада збирається дозволити екс-керівнику «Нафтогазу» видобувати лабрадорит

Облрада збирається дозволити екс-керівнику «Нафтогазу» видобувати лабрадорит

У Черняхівському районі.

Житомирська обласна рада планує дозволити ТОВ «Пайол» видобувати габро та та лабрадорит. Відповідний проект рішення сесії оприлюднили на сайті облради. Згідно із реєстром фізичних та юридичних осіб, співзасновником фірми є колишній керівник НАК «Нафтогаз» та екс-заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Ігор Діденко.

«Погодити надання спеціального дозволу на користування надрами товариству з обмеженою відповідальністю «Пайол» з метою видобування лабрадориту, габро, габро-лабрадориту ділянки № 1 Верхолузького-2 родовища площею 2,1 га, яка знаходиться у Черняхівському районі Житомирської області», – йдеться у документі.

Ігор Діденко на початку двотисячних років був одним із керівників державного ВАТ «Укрнафта» і правою рукою одіозного Ігоря Бакая. Після звільнення останнього з посади голови НАК «Нафтогаз» посів його місце. Пропрацював там три місяці.

Згідно із реєстром фізичних та юридичних осіб, засновниками «Пайол» є дві приватні компанії ТОВ «Перспективи співробітництва» та «Юта Сервісіз». Вони володіють кожен по 50 відсотків компанії. Статутний капітал ТОВ «Пайол» становить 1 тис. 500 грн.

Власником першої є мешканець Києва Ван Ченлі. Друга має аж 5 засновників. Троє з них, подружжя Катерини та Романа Приходьків та Ігор Діденко — жителі Києва. Згідно із декларацією Ігоря Діденка перед звільненням з посади заступника міністра енергетики та вугільної промисловості у 2016 році, у 2013 році він позичив у Романа Приходька 2 тис. доларів США. Четвертий засновник, Марина Табаєва, проживає у Харцизьку Донецької області. Ще одним бенефіціарієм «Юта Сервісіз» є ТОВ «Харчовик». В числі її засновників також є Ігор Діденко та керівник «Юта Сервісіз» Дмитро Полонський.

Нагадаємо, що власник фірми, яка вже отримала дозвіл на видобуток лабрадориту в області, через інше своє підприємство просить ще один. Фірма, близька до міського голови Житомира, видобуватиме торф на бурштиновій ділянці.

Leave a Comment