Обмеження у часі безкоштовного проїзду житомирських пенсіонерів у маршрутках незаконне, – суд

Обмеження у часі безкоштовного проїзду житомирських пенсіонерів у маршрутках незаконне, – суд

Феміда дозволила пенсіонерам їздити безкоштовно цілий день.

Корольовський районний суд Житомира визнав незаконним рішення виконкому міської ради щодо часових обмежень на безкоштовний проїзд пенсіонерів у маршрутках. Ухвалу прийняли 29 березня.

За словами самих пенісонерів, безкоштовний проїзд з 10-ї до 16-ї години суттєво обмежує їхні права. Адже вранішня поїздка до лікаря або в інших справах поза межами цього часу коштує їм грошей.

Тим часом, представники управління транспорту та зв’язку Житомирської міської ради посилаються на Закон України «Про місцеве самоврядування» і наполягають, що саме виконком та управління мають координувати питання громадського транспорту у місті. У судовому засіданні чиновники міськради продемонстрували листи перевізників із проханням обмежити проїзд пільговиків. Підприємці переконані, що через них обмежуються права «платних» пасажирів.

Не зважаючи на аргументи управління транспорту, Корольовський районний суд визнав дії виконкому щодо обмежень у часі на безкоштовний проїзд пенсіонерів у маршрутках незаконним та скасував пункти рішення виконкому щодо цього питання. У ході судового засідання представники останнього так і не навели законодавчих актів, які дозволяли б їм встановлювати часові обмеження для пільговиків.

Нагадаємо, що житомиряни зареєстрували петицію з проханням заборонити безкоштовний проїзд пенсіонерам. Через підняття вартості проїзду у приміських маршрутках жителі кількох сіл погрожували перекрити дорогу.

Leave a Comment