Однопартійці секретаря Житомирської міськради хочуть «дати прочухана» міському голові

Однопартійці секретаря Житомирської міськради хочуть «дати прочухана» міському голові

Причина: завищені ціни закупівель у дитсадочку.

Фракція «Самопомочі» у Житомирській міській раді, яку очолює секретар міськради Наталія Чиж, на одній із найближчих сесій може влаштувати «публічну порку» міському голові Сергію Сухомлину. Про це у коментарі «Вголос.Zt» повідомив заступник керівника фракції, голова міської парторганізації Олександр Рибак.

«Завищені ціни закупівель, до яких вдалися у садочку №58 Житомира, пробачати не можна. Потрібно влаштувати «публічну порку» тим, хто у цьому винен. Міський голова повинен покарати винних. А якщо він цього не зробить — ми будемо питати з нього», – сказав депутат.

Згідно із розпорядженням міського голови Житомира від 14 червня 2017 року, закупівлі вартістю вище 50 тис. грн комунальні підприємства, установи та заклади мають погоджувати із профільними заступниками. Такою ж є вимога і депутатів-членів постійних комісій. Без погодження відповідальної особи проекти документів, які йдуть на розгляд сесії, просто не розглядають.

Тим часом, у міській раді на питання, хто винен у завищених цінах закупівель, однозначну відповідь дати не можуть. Шукати «цапа-відбувайла» планують або в управлінні освіти, або безпосередньо серед адміністрації дитячого садочка.

Депутат Житомирської міської ради Любов Цимбалюк вважає, що першим, із кого треба питати за завищені ціни, це — профільний заступник міського голови.

«На засіданнях бюджетної комісії ми постійно вимагаємо, щоб питання, які йдуть на сесію, візувалися профільним заступником. Якщо він бачив ці документи і погодив їх — треба питати з нього. А якщо не бачив — це так само його відповідальність. Тому що, згідно із розподілом обов’язків — це його сфера», – вважає депутат.

За її словами, ніхто не знімає відповідальності із завідуючої садочком. Однак Матвій Хренов, як посадова особа, яка має, згідно із розподілом обов’язків, контролювати діяльність управління освіти, мав не допустити завищення закупівельних цін.

«Добре, що депутати виявили. А якби ні, то хто б вертав переплачені з бюджету кошти?», – обурилася Любов Цимбалюк.

Нагадаємо, що депутати поки не виділятимуть кошти на закупівлю інвентаря для ДНЗ №58 Житомира через завищені ціни. Обіцяють повернутися до цього питання після виправлення тендерної документації.

Leave a Comment