Ого! На півночі області 6 днів горів торф

Ого! На півночі області 6 днів горів торф

 Олевський район.

Поблизу селища Новоозерянка, що у Олевському районі, 17 квітня рятувальники разом із лісівниками нарешті ліквідували загоряння торфу, яке продовжувалося 6 діб. Про це повідомили у прес-службі У ДСНС України у Житомирській області.

«Повідомлення про подію надійшло 12 квітня. По прибуттю фахівців 31-го Державного пожежно-рятувального поста (смт Новоозерянка) з’ясувалося, що на землях запасу Олевської об’єднаної територіальної громади горить суха трава та торф. Складність гасіння таких пожеж у тому, що торф горить повільно на всю глибину залягання. Температура в товщі торфу, охопленого пожежею, більше тисячі градусів. Вода, яка потравляє у грунт, випаровується швидше ніж досягає вогнища. Торфۥяники здатні горіти навіть під час суттєвих опадів. Також ці пожежі створюють небезпеку провалу в прогорілий грунт людей та техніки. Тому одразу на місце події були залучені фахівці 17-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Олевськ, 40-го Державного пожежно-рятувального поста смт Бучмани, а також працівників Білокоровицького держлісгоспу. Вони 3 дні гасили пожежу зранку і до вечора. За ніч вогонь розповсюджувався по території й горів окремими осередками. Також вітряна погода склала велику загрозу поширення полум’я на ліс та житлові сектори 3-х населених пунктів. А 15 квітня на допомогу залучили вогнеборців із Коростеня та Лугин», – йдеться у повідомленні.

О 17:10 17 квітня спільними зусиллями рятувальників та лісівників вдалося ліквідувати пожежу торфу, врятувати лісовий масив та не підпустити полум’я до сіл. Вогнем пройдено понад 3 га території. Попередня причина пожежі – необережне поводження з вогнем. Остаточна наразі встановлюється фахівцями.

Нагадаємо, після пожежі у сільській школі Черняхівського району діти на уроки ходитимуть до сільради. Згоріла бабуся, яка намагалася загасити пожежу, а дідусь помер у лікарні.

Leave a Comment