Перші 5 білоруських тролейбусів вже надійшли до Житомира

Перші 5 білоруських тролейбусів вже надійшли до Житомира

Курсуватимуть містом вже найближчими днями.

Житомир отримав першу партію білоруських автобусів, придбаних кредитним коштом. Про це повідомила пресслужба міської ради.

«Тролейбуси укомплектовані кондиціонерами, відеокамерами, USB-зарядками та електронною інформаційною системою. Передбачено також автономний хід на випадок об’їзду аварійних ділянок», ‒ йдеться у повідомленні.

Виробником транспортних засобів є білоруське підприємство «Белкоммунмаш». Однак збирають їх у Луцьку. Тролейбуси пристосовані для людей з обмеженими можливостями руху: салони обладнані сигнальними кнопками та відкидними пандусами, місцями з пасками безпеки для фіксації під час руху тощо. За словами виробника, новий електротранспорт споживає на 30 % менше електроенергії у порівнянні із іншим, який курсує містом.

Окрім того, у філії білоруського підприємства в Луцьку озвучили гарантійні строки. Вони складають 12 років на кузов тролейбуса та від 3 до 5 років на основні вузли та агрегати.

Транспорт надходить до Житомира партіями. Решту 45 тролейбусів планують отримати до кінця року. На лінію 5 уже переданих трамвайно-тролейбусному управлінню одиниць техніки вийдуть щойно водії завершать навчання. Загальна вартість проєкту «Модернізація тролейбусного парку КП «ЖТТУ» становить 12 млн. євро. Його реалізують за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку.

Нагадаємо, що нові білоруські тролейбуси мали прибути до Житомира після закінчення карантину. На час карантину у Житомирі зменшили кількість тролейбусів, трамваїв та автобусів.

Leave a Comment