Під Новоградом чоловік знайшов скарб часів князів Володимира Великого та Святополка Окаянного і віддав його владі

Під Новоградом чоловік знайшов скарб часів князів Володимира Великого та Святополка Окаянного і віддав його владі

Такого в нашій історії не було майже півтора сторіччя.

На березі річки Случ поблизу селища Городниця, що у Новоград-Волинському районі, місцевий житель знайшов скарб із монет, які за попереднім обстеженням виявилися руськими срібними монетами часів київських князів Володимира Великого та Святополка Окаянного. Чоловік передав монети владі. Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.

“28 серпня мешканець смт Городниця Новоград-Волинського району Сергій Комар, знайшов скарб з 32-х срібників і передав його владі. Пізніше на місці знахідки археологи відшукали ще 6 монет.

Комплекс знахідок є першим практично повністю задокументованим скарбом срібників. Такого в нашій історії не було майже півтора сторіччя – попередній подібний скарб було знайдено 1876 року під час будівельних робіт на Вознесенському узвозі в Києві”, – йдеться у повідомленні.

Міністерство культури та інформаційної політики України вважає за доцільне передати знайдений скарб срібників Національному музею історії України для подальшого наукового опрацювання.

“Музей має досвід проведення наукової експертизи та необхідних заходів з консервації та реставрації, а також спеціалістів-реставраторів відповідної категорії”, – зазначила заступниця міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко.

МКІП вважає, що після реставрації та опрацювання скарб найдоцільніше передати до фондів Новоград-Волинського краєзнавчого музею, де є всі необхідні умови для його належного зберігання та охорони.

Також Міністерство наполягає на виплаті грошової винагороди людині, яка добровільно передала унікальний дорогоцінний скарб національного значення до Державного музейного фонду України.

Нагадаємо, Музей космонавтики збирає гроші, щоб викупити рідкісні приватні раритети для власної колекції. Унікальний експонат – скелет мамонта і досі «бомжує».

Leave a Comment