Підприємство Фірташа 15 років протиправно видобувало титанові руди на паях жителів Житомирщини

Прокуратура Житомирської області викрила схему протиправного використання земель для видобутку титанових руд та зловживання при проведенні їх рекультивації. Про це повідомила прес-служба відомства.

«Установлено, що приватне акціонерне товариство «Кримський Титан», яке входить до відомого холдингу Group DF, протягом понад 15 років протиправно видобувало титанові руди на землях сільськогосподарського призначення (паях), які на праві приватної власності належали колишнім членам колективних сільськогосподарських господарств. Порушуючи вимоги мораторію щодо зміни цільового призначення такої категорії земель, підприємством на 72-х га повністю знято поверхневий родючий шар ґрунту, унаслідок чого приведено землю у безгосподарський стан, що унеможливило подальше використання її за цільовим призначенням», – йдеться у повідомленні.

Виявлені численні зловживання колишніми високопосадовцями декількох районів області, які, не дивлячись на неналежний стан земель після розробки таких родовищ, приймали їх до земель запасу за відсутності рекультиваційних робіт. Усупереч вимогам природоохоронного законодавства та договорів оренди, землі, на яких видобувалися титанові руди, підприємством-видобувачем не приведені у придатний для використання стан, зокрема, для ведення сільського та лісового господарства. Таким чином, до земель запасу прийнято ділянки нерекультивованих земель орієнтовною площею понад 140 га вартістю 3,5 млн грн.

Прокуратура Житомирської області внесла відомості до Єдиного реєстру досудового розслідування за фактами безгосподарського використання земель, незаконного заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель, зловживання службовим становищем та службовим підробленням у Хорошівському та Коростенському районах, за ст. 254, ч. 2 ст. 239-1, ч. 2 ст. 364 та ч. 2 ст. 366 КК України.

До слова, у 2014 році, після анексії Криму Росією, Дмитро Фірташ змінив структуру управління заводом. У жовтні Groop DF передала ПрАТ «Кримський титан» російському дочірньому підприємству ТОВ «Титанові інвестиції». А у 2015 році ПрАТ «Кримський титан» перейменували в «Юкрейніан кемікал Продактс». Про це свідчать дані Єдиного держреєстру юридичних осіб Нагадаємо, для видобутку руди титану на території Житомирської області видали сім спецдозволів. Але належать вони лише чотирьом товариствам. Про це «Вголос.zt» повідомив виконувач обов’язків голови Державної служби геології та надр України Микола Бояркін.

Нагадаємо, «Головинський кар’єр» вартістю 41 млн грн, який перебував у незаконному користуванні, повернули у власність держави. СБУ викрила незаконний видобуток піску в Коростишівському районі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *