Підприємство, яке є підрядником по утепленню, «мухлює» з податками, – ЗМІ

Підприємство «Борен-А» корпорації «Альтіс-Холдинг», яке є одним із підрядників по утепленню шкіл Житомира за програмою NEFCO, підозрюють у несплаті податків та навмисному заниженню прибутків. Така інформація була оприлюднена проектом «Наші гроші».

Корпорація «Альтіс-Холдинг», засновником якої є офшорна кіпрська компанія, ще наприкінці минулого року стала фігурантом кількох гучних скандалів. Відтак, як стверджує портал «Наші гроші», для заниження своєї прибутковості «Альтіс-Холдинг» перерахував гроші низці компаній, що безпосередньо пов’язані із корпорацією. Аналітики стверджують, що такі операції використовуються для штучного завищення витрат та переведення безготівкових коштів у готівку.

«Альтіс-холдинг» перерахував 341 млн грн. фірмі «Патера Україна» за будівельно-монтажні роботи. А вона перерахувала 184,5 млн гривень фірмі «Борен-А». При цьому доходи ТОВ «Патера Україна» за період склали 665,8 мільйонів гривень при нульових рентабельності та податковій віддачі. Доходи ТОВ «Борен-А» склали 197,7 млн грн. при 100% рентабельності і податковій віддачі 0,01%.

Згідно з аналітикою податківців, на «першому рівні» контрагентів «Альтіса» є 64 компанії з ознаками сумнівності, яким загалом перерахували 350 млн грн. На другий рівень (фірми «Борен-А», «Спецбудстандарт» і «Трансбудкомпані») вже було перераховано трохи більше половини – 200 млн, але на другому рівні не всі компанії є реальними виконавцями робіт. Відтак, за даними податківців, «Альтісу» мали донарахувати 60 млн грн. податків – а донарахували тільки 44,61 млн грн.

Загалом, згідно даних ДФС, дохід «Альтіс-Холдингу» за період, що перевірявся, склав 1,227 мільярда гривень. При цьому рентабельність компанії становила 1%, а податкова віддача – 0,01%», – повідомляють «Наші гроші».

Тим часом міський голова Житомира Сергій Сухомлин не розділяє скептицизму журналістів «Наших грошей» та «Вголос.Zt».

«Дана компанія є одним із найбільших підрядників в Україні. Вона виконує великі державні замовлення. «Альтіс-Холдинг» зареєстрований в Києві і сплачує податки в Україну. Їхні відносини із власниками — це справи компанії. Конкурс щодо відбору підрядників проводився під наглядом шведської компанії, NEFCO, і ми ніякого впливу не мали на те, які компанії вони відбирали», – прокоментував нам міський голова.

Нагадаємо, що засновником фірми «Борен-А», яка є одним із підрядників по утепленню шкіл за програмою NEFCO є фірма, зареєстрована на Кіпрі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *