Підприємство з Бердичівського району скинуло у Гнилоп’ять аміак та хімікати, – прокуратура

Бердичівське підприємство скинуло у річку Гнилоп’ять неочищені зворотні води із перевищеним вдвічі вмістом аміаку та хімікатів. Про це повідомила пресслужба прокуратури області.

«Товариство, відповідно до укладеного з комунальним підприємством Бердичівського міськвиконкому договору, зобов’язалося виконувати очищення зворотних вод, що надходять з житлових будинків, підприємств, лікарень, навчальних закладів тощо. Однак у порушення Водного кодексу України та умов договору, не виконало взятих на себе зобов’язань та здійснило скид недостатньо очищених зворотних вод у річку Гнилоп’ять, що протікає, зокрема, на території Швайківської ОТГ», – йдеться у повідомленні.

За даними екологічної служби, товариство з січня по жовтень минулого року скидало у річку стічні води, у яких майже вдвічі перевищено вміст аміаку, у півтора рази – вміст інших хімічних елементів, шкідливих для здоров’я людей.

Шкоду довкіллю екологи оцінили у понад 570 тис. грн.

Господарський суд Житомирської області відкрив провадження у даній справі. Довідково: річка Гнилоп’ять впадає у Тетерів, яка належить до басейну Дніпра.

Нагадаємо, що на Житомирщині відкрили чергове кримінальне провадження за фактом забруднення річок Понінківською картонно-паперовою фабрикою. Прокуратура відкрила провадження за фактом скидання неочищених стоків у річку Тетерів «Житомирводоканалом».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *