Підприємці з Новограда, які займалися контрабандою вугілля, вирізали… 7 гектарів лісу

Підприємці з Новограда, які займалися контрабандою вугілля, вирізали… 7 гектарів лісу

Тривають слідчі дії.

На Житомирщині викрили підприємців, які  тривалий час здійснювали випалювання та експорт деревного вугілля з краденого лісу. Загалом було зрубано лісових насаджень на орієнтовній площі близько 7 га. Про це повідомила пресслужба прокуратури області.

“У ході досудового розслідування установлено, що декілька приватних підприємців, жителів Новоград-Волинського району, спільно з працівниками окремих лісогосподарських підприємств області впродовж 2018-2019 років налагодили протиправну схему незаконної вирубки розкрадання лісових ресурсів. Загалом зрубано лісових насаджень на орієнтовній площі близько 7 га.

У подальшому така сировина перероблялася на деревне вугілля, яке фасувалося у мішки та експортувалося до країн Західної Європи”, – йдеться у повідомленні.

Під час обшуків у місцях здійснення підприємницької діяльності з випалювання вугілля, виробничих та підсобних приміщеннях виявили 14 діжок з випалювання деревного вугілля, одна – повністю завантажена та дві напівзавантажені підготовленими до експорту мішками з деревним вугіллям фури, значну кількість лісової сировини, чорнову та бухгалтерську документацію.

 

Нагадаємо, у Новограді викрили масштабне розкрадання лісу, який “оформляли” на безхатченків та вивозили до ЄС. Організували незаконну схему двоє мешканців Новоград-Волинського. Один із ділків скуповував у державних і комунальних лісгоспах регіону необліковану деревину, а його компаньйон-власник деревопереробного підприємства відповідав за виробництво деревного вугілля. За попередніми оцінками за час функціонування схеми зловмисники встигли вивезти за кордон продукції на понад 14 мільйонів гривень

 

Leave a Comment