У Новограді викрили масштабне розкрадання лісу, який “оформляли” на  безхатченків та вивозили до ЄС

У Новограді викрили масштабне розкрадання лісу, який “оформляли” на безхатченків та вивозили до ЄС

Зловмисники встигли вивезти за кордон продукції на понад 14 мільйонів.

На Житомирщині Служба безпеки України викрила масштабне розкрадання лісоматеріалів з подальшим експортом переробленої деревини до країн ЄС. Про це повідомила пресгрупа УСБ України в Житомирській області.

Організували незаконну схему двоє мешканців Новоград-Волинського. Один із ділків скуповував у державних і комунальних лісгоспах регіону необліковану деревину, а його компаньйон-власник деревопереробного підприємства відповідав за виробництво деревного вугілля. Лісоматеріали легалізували через низку підприємств, оформлених на безхатченків, готову продукцію експортували до Європи. За попередніми оцінками за час функціонування схеми зловмисники встигли вивезти за кордон продукції на понад 14 мільйонів гривень”, – йдеться у повідомленні.

У межах відкритого кримінального провадження відбулось 15 обшуків за місцями реєстрації задіяних в оборудці фірм, на промислових потужностях, у складських приміщеннях та помешканнях фігурантів справи. Правоохоронці вилучили необліковані лісоматеріали, готову продукцію, транспортні засоби і документацію, яка доводить оборудки. Тривають слідчі дії. Перевіряється також інформація про причетність до схеми посадовців лісової галузі регіону.

Нагадаємо, протягом року підприємства Житомирщина найбільше продавали машини та деревину. Майже на 100 тисяч незаконно вирубаної деревини вилучили правоохоронці.

 

 

 

Leave a Comment