Підприємці Житомирської області поставляють 50% продукції до країн ЄС

Підприємці Житомирської області поставляють 50% продукції до країн ЄС

Раніше левову частку продукції поставляли до Росії.

Переважну більшість товарів, які виробляють на території Житомирської області, експортують до країн Європейського Союзу. Про це 27 березня повідомив начальник департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Олексій Шатило.

За його словами, вперше з часів розгортання кризи у сфері зовнішньо – економічної діяльності відбулося зростання експорту.

«Наразі спостерігається стійка тенденція до зміни експортної орієнтації наших підприємств області: якщо раніше левову частку  експорту область спрямовувала до Російської Федерації, то зараз ми маємо якраз переважну більшість експорту спрямовану до країн ЄС – це понад 50%», – розповів Шатило.

Відповідно до інформації головного управління статистики області, ще наприкінці минулого року Російська Федерація була найкрупнішим торгівельним партнером Житомирської області. Лише протягом восьми місяців 2016  року країна-агресор придбала у товаровиробників Житомирської області на 27 мільйонів доларів США різного роду товарів.

До слова, найбільше товарів Житомирщина експортувала у Німеччину, Польщу та Білорусію.

Нагадаємо, що у 2015 році обсяг реалізованої областю промислової продукції склав майже 2 млн грн. Протягом січня 2017 року в порівнянні з січнем минулого року Житомирщина стала вдвічі більше експортувати товарів в Росію.

Автор: Юлія РАДЬКО.

Leave a Comment