Пільгової ціни на газ більше не буде, – Житомиргаз

Пільгової ціни на газ більше не буде, – Житомиргаз

З 1 травня платимо за газ по-новому.

Вже з 1 травня житомиряни платитимуть за газ по новій ціні. За рішенням Кабінету Міністрів вже за декілька днів для житомирян «блакитне паливо» коштуватиме 6,879 грн за 1 кубометр газу. В той же час так звана «соціальна норма» в обсязі 1200 кубометрів за 3,60 грн за кубометр, яка діяла в опалювальний період 2015 – 2016 років, скасовується. Відповідне рішення було прийнято 27 квітня на засіданні уряду.

«Збільшивши ціну для населення до рівня імпортної, уряд направить найбільшу частку цих грошей гроші компанії-власнику газу НАК «Нафтогаз України». У новій ціні частка вартості послуг «Житомиргазу», який займається обслуговуванням споживачів, ремонтом і модернізацією труб, організацією роботи аварійно-диспетчерських служб, становить всього 10%. В країнах Європейського Союзу, наприклад, ця складова в середньому становить 26%.
Таким чином, за вартістю газу для населення ми наближаємося до ЄС, а за видатками на інфраструктуру пасемо задніх»,
коментують у «Житомиргазі» .

Це призводить до недофінансування робіт з модернізації та ремонтів. Наслідком такого дефіциту стає фізичне зношення газових мереж, збільшення втрат газу і зростання ризику аварійних ситуацій. Крім того, недофінансування галузі призводить до того, що рівень зарплат в галузі залишається дуже низьким і призводить до того, що кваліфіковані фахівці залишать галузь, вважають у «Житомиргазі».

Нагадаємо, що у квітні газівники почали відключати школи міста від газопостачання.

Leave a Comment