Пішов із життя єпископ Ян Пурвінський

Пішов із життя єпископ Ян Пурвінський

На 86-му році життя.

Єпископ Житомирської дієцезії, почесний житель Житомира Ян Пурвінський пішов із життя в ніч на 6 квітня на 86-му році життя. Про це повідомила пресслужба міської ради.

Перший єпископ відродженої Житомирської дієцезії Ян Пурвінський у 2017 році був нагороджений відзнакою «За заслуги перед містом» І ступеня. А вже за 2 роки, у 2019-му, звання «Почесний громадянин міста Житомира».

За ініціативи єпископа, у Житомирі було відкрито їдальню католицької благодійної організації «Карітас-Спес» та збудовано дитячий відпочинковий комплекс «Надія» у  с. Зарічани, де щорічно мають змогу відпочити і оздоровитися діти з малозабезпечених родин та родин учасників АТО/ООС.

Довідково. Ян Донатович Пурвінський народився 19 листопада 1934 року в Латвії в сільській польській родині. Закінчив вищу духовну семінарію в Ризі. Висвячений 13 квітня 1961 року. Душпастирську діяльність розпочав на посаді вікарія в Даугавпілсі. На прохання католицької громади Житомира 2 серпня 1977 року призначений вікарієм житомирського кафедрального собору св. Софії. У 1981 році призначений єпископським вікарієм України та Молдови. В 1983 році отримав почесне звання капелана Папи Римського. 16 січня 1991 року Папою Йоаном Павлом II призначений Єпископом відродженної Житомирської дієцезії. З 1998 року – єпископом-ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви.

Нагадаємо, що у березні 2021 року Ян Пурвінський відзначив 30-річчя єпископських свячень. Керівнику Житомирської ЦМЛ №2 Віктору Павлусенку присвоїли звання почесного житомирянина посмертно.

Leave a Comment