У Житомирі Єпископ Ян Пурвінський відзначив 30-річчя єпископських свячень

У Житомирі Єпископ Ян Пурвінський відзначив 30-річчя єпископських свячень

ФОТО.

Вислужений єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Римо-Католицької церкви Ян Пурвінський 4 березня відзначив 30-річчя єпископської консекрації. Урочиста Свята Меса звершилась у кафедральному храмі св. Софії, що у Житомирі. Про це повідомила пресслужба Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні.

“Саме в цей день, 4 березня 1991 року Житомирська дієцезія отримала свого Пастиря. А сьогодні, 30 років потому, попри труднощі, в храмі св. Софії  в Житомирі, зібрались єпископи з усієї України на чолі з Архієпископом Мєчиславом Мокшицьким, багато священників, представники з парафій, щоб спільно дякувати Богу за дар життя, покликання і служіння єпископа Яна Пурвінського”, – йдеться у повідомленні.

Єпископ Ян Пурвінський народився 19 листопада 1934 року в Латвії в сільській польській родині. Закінчив вищу духовну семінарію в Ризі. Був висвячений 13 квітня 1961 року. Душпастирську діяльність розпочав на посаді вікарія в Даугавпілсі. Працював настоятелем в Даугавпілсі, Краславлі, Індрі. Віце-декан. На прохання католицької громади Житомира і за узгодженням з кардиналом Юліаном Вайводсом 2 серпня 1977 року був призначений вікарієм житомирського кафедрального собору св. Софії. У 1981 році призначений єпископським вікарієм України і Молдови. В 1983 році отримав почесне звання капелана папи римського. 16 січня 1991 року Папою Йоаном Павлом II призначений Єпископом відродженної Житомирської дієцезії. Консекрація відбулася 4 березня 1991 року в Житомирі в соборі св. Софії. З 1998 року – єпископом-ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви.
15 червня 2011 року Папа Бенедикт XVI прийняв відставку єпископа Яна Пурвінського, з посади ординарія Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, у зв’язку з досягненням ним пенсійного віку.

Нагадаємо, 6 грудня, під час позачергової сесії міської ради депутати прийняли рішення про присвоєння вислуженому єпископу Київсько-Житомирської дієцезії Римо-Католицької церкви Яну Пурвінському звання «Почесний  громадянин міста Житомира».

Leave a Comment