Після лісових пожеж у Чорнобильській зоні в Житомирі виміряли рівень радіації

Після лісових пожеж у Чорнобильській зоні в Житомирі виміряли рівень радіації

Замірювання потужності гамма-фону проводились у кількох районах міста.

На численні звернення житомирян щодо можливого збільшення рівня радіаційного фону, викликаного лісовими пожежами у зоні відчуження, у Житомирі 15 квітня провели контрольні замірювання потужності еквівалентної дози гамма-випромінювання. Про це повідомила пресслужба міської ради. Отримані показники свідчать, що рівень радіаційного фону на території Житомирської міської об’єднаної територіальної громади відповідає природним значенням.

“З метою оперативного реагування на численні звернення житомирян щодо можливого збільшення рівня радіаційного фону, викликаного лісовими пожежами у зоні відчуження,  управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради в присутності представників регіональних засобів масової інформації 15 квітня проведені контрольні замірювання потужності еквівалентної дози гамма-випромінювання (гамма-фону) на території Житомирської міської об’єднаної територіальної громади.

Замірювання потужності гамма-фону проводились на території міського гідропарку на Корбутівці, в районі фонтану «Космонавт» на Польовій та біля автовокзалу «Житомир» по вул. Київській, 96.

Отримані показники свідчать, що рівень радіаційного фону на території Житомирської міської об’єднаної територіальної громади відповідає природним значенням, що спостерігаються при проведенні щоденних вимірів гамма-випромінювання”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, де в області ростуть «найзабрудненіші» радіоцезієм гриби та ягоди. Житомирводоканал перевіряв на вміст радіації кришки люків з написом «Чернобыль».

Leave a Comment